Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'nun () seçimlerini 23 Haziran'da yenileme kararı, 'Erdoğan'sız Türkiye projesi'ne uzun zamandır yatırım yapan Batılı emperyal çevrelerde adeta travmaya yol açtı. Bütün kirli tezgâhları çöken aktörler öfkeden kudurmuş haldeler. ABD ile Avrupa başkentlerinden koro halinde yapılan küstah ve histerik açıklamalardaki provokatif ve şizofrenik dil, düşmanlarının pençesinde debelendikleri ruhsal ve politik çöküntüyü bütün yönleriyle ortaya koyuyor.
Darbeci Abdülfettah Sisi'nin Mısır'daki diktatörlük seçimlerine ve üç günlük sandık tiyatrosuna tek laf edemeyen Batılı barbarlar, sıra Türkiye'ye gelince adeta saldırı yarışına başladı.
En acıklı duruma düşen ise "Türkiye'nin diktatörlüğe doğru savrulduğunu" dile getiren Avrupa Parlamentosu'ndaki liberal grubun lideri ve Belçika eski Başbakanı Guy Verhofstadt oldu. Verhofstadt'a tokat gibi cevap dün Yüksek Mahkemesi'nden geldi. Oy sayımında hata yapıldığını belirleyen Yüksek Mahkeme, Limburg eyaletindeki Bilzen'de 14 Ekim 2018'de gerçekleşen seçimlerin 16 Haziran'da yeniden yapılmasına karar verdi.

***
Bakalım Belçika eski başbakanı bu karara ne diyecek? Aynı soru YSK'nın İstanbul kararı için "Demokratik seçimleri kabullenmeyenlerin 'de yeri yoktur" diyen 'nın neoırkçı Başbakanı Sebastian Kurz için de geçerli. Kurz'a ayrıca Avusturya'da 22 Mayıs 2006'daki cumhurbaşkanlığı seçimlerinin tekrarlandığını da hatırlatmak lazım.
Sürü halinde "Erdoğan demokrasiyi kaldırıyor" diye bağıran Batılı siyasiler ile Der Spiegel, BBC, FT, NYT ve CNN gibi medya aygıtlarından Belçika'daki iptali ile ilgili şu ana kadar herhangi bir açıklama gelmedi.
Belçika ve Avusturya dışında ABD, Almanya, Romanya ve İngiltere gibi ülkelerde de yakın zamanda birçok seçim, şaibe ve itirazlar nedeniyle yenilendi.
Örneğin 6 Kasım 2018'deki Amerikan ara seçimlerinde Georgia, Florida, Mississippi ve Arizona gibi eyaletlerde sonuçlar çok yakın çıkınca yeniden sayım yapılmıştı.
***
Fakat emperyal odaklardan Türkiye'ye yönelik bu saldırı nöbetinin nedenini biz gayet iyi biliyoruz. İstanbul'un Batı dünyası için ne anlama geldiğini asla unutmamamız gerekir.
Bu konuda İngiltere Dışişleri Bakanı James Balfour'un, 30 Ekim 1918'de imzalanan Mondros Mütarekesi'nin daha mürekkebi kurumadan İstanbul'daki Yüksek Komiseri Amiral Calthrope'a gönderdiği 9 Kasım 1918 tarihli talimat oldukça nettir.
"Türkler, bırakışma koşullarının kendi lehlerine olduğu iddiasında bulunmaya başladılar. Böyle bir izlenimin yaratılmasına fırsat vermemeliyiz. ve Hindistan'daki Müslüman uyruklarımızın, Türklerin kesinlikle yenilgiye uğratıldığını anlamaları gerekmektedir. Bu Pan-İslamizm'e öldürücü bir darbe indirecektir..."
İşte İstanbul'a yüklenen anlam ve değer budur. İstanbul'un yerli taşeronların eline düşmesi, İslam dünyasının çelik çekirdeği Türkiye'nin düşmesidir.
Türkiye'nin düşmesi ise İslam dünyasının bütün umutlarının yok olması demektir. Dolayısıyla İstanbul'daki seçimler, sadece Türkiye'nin değil İslam dünyasının da kaderini belirleyecek bir dönüm noktası olacaktır.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN