Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Katil' Mecliste'Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu'nun Cumhuriyetin savcılarına çağrısıdır. Çok açık ve net bir ihbardır… Uzun süredir dillendirilemeyen… Bilinip yutkunulan bir gerçekliktir.
Terör örgütü PKK'yı savunan HDP milletvekilleri Garo Paylan ve Nursel Aydoğan'a 'Siz KCK ve PKK ile berabersiniz. 6-7 Ekim talimatını Demirtaş verdi, katil orada' çıkışı acı gerçeği bir kez daha ortaya koydu.
Hiçbir ülkede siyaset silah ve terörden beslenemez. Müsaade edilmez. Bu kadara hoşgörü bu kadar sabır yoktur.
Uzun süredir ülkeyi kan gölüne çeviren terör ve teröristle mücadeleyi sahada sürdürüyoruz. Asker ve polisin başarılı operasyonları karşısında siyaset dilinin şımarıklığı toplumun sinir uçlarını geriyor.
Bakan Soylu'nun, 'Siz KCK ve PKK ile berabersiniz' çıkışı terörle mücadelede siyasetin şımarık yüzleriyle de mücadeleyi gündeme getirdi.
Sırtını dağa dayayanların dayanacak yeri kalmadı. Medet umdukları PKK'nın tükürüğü de işe yaramadı. Siyaset yapma yerine silah, kan ve ölüm üzerinde oturuyor olmak rahatlarını da bozmuyor…
Bu şımarıklığa biran önce son verilmeli… Sahada asker ve polis gereğini nasıl yapıyorsa, bu ülkenin meclisinde istedikleri gibi salvo atmalarına müsaade edilmemeli. Siyaset dili acil kendini güncellemeli… Bu bağlamda 'Kandili başınıza yıkarız' ifadeleri doğru bir çıkıştır. Ağzına sağlık…
Terörle ve teröristle mücadele topyekûn olmalı… Süleyman Soylu'yu tebrik ediyorum. 'Soy-lu' bir davranıştı.
Pısırık siyaset değil yürekli siyaset istiyoruz. Adamlar her yerde her platformda bu ülkenin değerlerine saldıra dursun biz susalım… Öyle mi? Yok öyle yağma…
Benim sesim olsun diye oy verdiklerim de en az onlar kadar yürekli olmalı… Sessizliğimiz sesiniz olamaz. Bizim sessizliğimiz edebimizdendir. Sizin ki edepsizliğinizden… Hal böyle olunca kimse kusura bakmasın…
Şimdi kurşuna göğsünü geren yiğitlerimiz kadar alçaklığa, ihanete ve şerefsizliğe biz de kurşun kadar sert olmalıyız.
Vatan hainliğinin yasalarımızdaki karşılığı neyse yapılmalı.
Soylu'nun çıkışı örnek olsun…
TBMM şiddet, terör ve nefret dilinden arındırılmalı…

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN