Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu ülke 15 Temmuz gecesi vatanına sahip çıktı… Şimdi sıra TSYD üyelerinde… Yalnızca tarihler farklı. TSYD üyelerinin buluşma tarihi 15 Kasım yani yarın… Bir milat olması gereken TSYD'nin kurtuluş günü. Köhnemiş, kirli zihniyetin tarihe gömülmesi gereken gün yarın… Aksi halde geçmiş olsun TSYD… Neden bu kirli zihniyet ifadesini kullandığıma gelince buyurun birlikte göz atalım;
Logodan Türk Bayrağı neden atıldı?
TSYD Genel Başkanı, Yönetim Kurulu üyelerini (birkaçı dışında) bilgilendirmeden, logodan Türk Bayrağını nasıl kaldırır? Tepkiler sonunda bir köşeye yeniden bayrağımızın konulmasını nasıl izah edebilir?
Eşinin arabası derneğe neden satıldı?
TSYD Başkanı eşinin, iki büyük kazaya karışmış arabasını derneğe nasıl satar? Ve yine tepkiler üzerine araba parasını bağışladım demesi, bu vahim olayı kapatmasına yeter mi?
Bir başka araba satışı...
TSYD demirbaşına kayıtlı gıcır gıcır minibüsü değerinin en az 20 bin TL altına satarak, kendine makam arabası alan Başkan Oğuz Tongsir, bu çirkin olayda, sadece kendisini düşünüp, üyelerin hakkını gasp etmemiş midir?
İlk icraat emekçileri işten çıkarmak oldu.
Oğuz Tongsir ve yönetiminin ilk icraatı Genel Merkez çalışanlarından, yılların emekçileri, herkesin sevdiği Yunus Tunç ve Murat Metiner'i işten atmak oldu. Tunç ve Metiner hangi gerekçe ile iş atıldı?
Tazminat içki masalarına meze yapıldı.
Oğuz Tongsir ve yönetimi Ankara Şubesi'ne gözdağı vermek için İdari Müdür Serhat Çelik'i işten çıkarırken, neden bugüne kadar tazminatını ödemedi? Serhat Çelik'e seçim var, para yok denilirken Ankara'nın en lüks restoranında düzenlenen içkili yemeğin binlerce liralık faturasını dernek adına kestirmek vicdanlara sığar mı?
Ankara Şubesi'nin parasını gasp etti
Oğuz Tongsir ve Yönetimi, sırf kendisini eleştirdi diye Ankara Şubenin turnuva bilet satışı ve reklamlardan elde ettiği 58 bin TL'ye nasıl el koyar? Ankara Şubenin 58 bin TL'si Genel Merkez kasasında dururken, 40 bin liralık faturanın ödenmesini engelleyerek Ankara Şubeye haciz gelmesi için uğraşmak TSYD tarihinde görülmüş müdür?
İstanbul Şubesi'ne hangi hakla el koydu.
TSYD Genel Başkanı Oğuz Tongsir, ayrı bir tüzel kişilik olan, TSYD tarihindeki en yüksek oyla seçilen İstanbul Şubenin uhdesinde bulunan SMS sistemine, şube odasına ve tüm yetkilerine hangi hakla el koydu?
Beyaz sayfalar, kara sayfa oldu.
"Biz TSYD'de artık beyaz sayfa açıyoruz" diyerek, yaptıkları her şeyde kara sayfa açanlar, derneğin imajını ayaklar altına alırken, sponsorları bir bir kaçırarak, derneği mali açıdan zor durumlara sokmadılar mı?
Milletle alay eden Başkan
15 Temmuz hain darbe hareketinde, tankların önüne yatan cesur ve milliyetçi insanlar için "Yahu bu millet 5 lira için gelin arabasının önüne atlar" diyerek demokrasi şehitleri ile alay etmedi mi?
Kendi kendini itibarsızlaştırdı
Attığı tweet'i önce silen, ardından hesabım hacklendi yalanına sığınan, yetmiyormuş gibi TSYD resmi twitter hesabından "hesabımdan atılan tweetlere itibar etmeyin" diye açıklama yapan Genel Başkan kendi kendini itibarsızlaştırdığını görmedi mi? Bütün bunların üzerine ilk Yönetim Kurulu toplantısında yeniden bu tweete sahip çıktığında Yönetim Kurulu nasıl sessiz kalır, TSYD'ye verilen zararın nasıl farkında olmazlar?
Türk bayrağı ve ismine alerji
Logodan Türk bayrağını kaldıran, TSYD Genel Merkezinin yenilenirken sponsor Saadettin Saran'ın ismini Türkiye isminin üstüne koyan bir zihniyet bu dernekte yöneticilik yapabilir mi?
Oldu bittiye getirilen tüzük
35 kişiyle derneğin tüzüğünü değiştiren bir zihniyet, küçük kelime oyunları ile şube kapatma yetkisini alarak ve Anadolu'nun gücünü yok etmeyi kafasına koyarak bu derneğe büyük yara vermedi mi?
İmzacıları darbeci ilan etti
Tüzük maddesinde açık bir şekilde belirtilen "üyelerin beşte biri imza toplayarak olağanüstü genel kurul isteyebilir" kuralına göre hareket eden insanları darbeci ilan etmek etik mi?
Üyelerin hakları neden korunmuyor?
Sahalarda darp edilen, kulüp başkanları tarafından aşağılanan üyelerimize sahip çıkılacağına, sessizliği tercih ederek "görmedim, duymadım, bilmiyorum" üçgenine sığınmak TSYD yönetimine yakışır mı?
TSYD hedef tahtası oldu
53 yıllık tarihinde, yapılan yanlışlar ve hukuksuz uygulamalar nedeni ile TSYD hiçbir döneminde böylesine hedef tahtası yapılmadı... Bütün yazı ve eleştirileri "martı pisliği ile Deniz kirlenmez" diyerek atlatabilirler mi?
Genel sekretere maaş
Kuruluşundan bu yana hiç bir yönetici TSYD'ye maddi çıkar için değil, gönülden talip olurken şu anki genel sekretere 4 bin TL maaş verilmesi nasıl izah edilebilir? TSYD geleneğinde Başkan Vekili asbaşkanlardır. İnternet sitesinde Genel Başkanın ardından ikinci sıraya maaşlı genel sekreterin adının yazılmasını, asbaşkanlık koltuğunda oturan üyeler nasıl içlerine sindirebildi?
Şubelerden habersiz üye yapılması yasal mı?
TSYD Tüzüğü'ne göre üye başvuruları şubelere yapılır, şubenin görüşü ile gelen dosya Genel Merkez Yönetim Kurulu'nda karara bağlanır. Tek istisnası da "bir şubenin kapatılması ya da o ilde şube olmamasıdır." Çok açık olan bu maddelere rağmen, seçim öncesi İstanbul Şube bypass edilerek 100'e yakın üye alınması yasal mı? TSYD tarihinde seçim kazanmak için tüm etik değerleri çiğneyerek son dakikada yasal olmayan üye alımı yapan başka bir başkan oldu mu?
Yönetim Kurulu'ndan daha üst makam mısın?
TSYD Tüzüğü'ne göre, üyelik başvuruları Genel Merkez Yönetim Kurulu'nca karara bağlanır, yeni üyelere bir ay içinde bu karar bildirilir. Buna rağmen, daha önce Ankara Şubesince teklif edlip üyelik başvuruları kabul edilen 30'u aşkın üyeye bildirim yapılmamasının sebebi, size oy vermeyecek olmaları mı? Yönetim Kurulu'nun kararını nasıl uygulamazsın, sen yönetim kurulundan daha üst makam mısın?
O mesaj muhaliflere mi, yoksa kendine ve yönetimindeki silahşörlere mi?
Tüm üyelere "Başkan'dan mesaj var" diyerek elektronik posta gönderdin. Tartışma platformu elektronik posta adresi değil, genel kurul salonu derken, bu eleştirileri elektronik posta adresinden yapman kara mizahtan başka ne ile açıklanır. Yoksa bizi değil de attığın tweetler nedeniyle bugün yargı önünde hesap verdiğinden dolayı kendini mi ya da iftiralarla dolu elektronik postaları, sosyal medya mesajlarını paylaşan yönetim kurulundaki silahşörleri mi eleştiriyorsun?
Havuz için iktidardan para istenir miymiş?
Olağan genel kurul öncesi, havuzun onarımı için iktidardan para istenmesini eleştirip "bankadan kredi çekerim" derken, seçimden hemen sonra Ankara Şube'yi havuz parası için bakanla randevu ayarlamak için görevlendirmeni nasıl izah etmek istersin? Ankara Şube'nin ayarladığı randevularla havuz için kaynak bulurken, açıklamalarının hiçbirinde Ankara Şube'nin bu konudaki katkılarından söz etmemen klasik vefasızlık örneklerinden biri mi?
İktidara karşı mısın, yanında mısın?
Sosyal medya hesabın iktidara ve Cumhurbaşkanına yönelik eleştirilerle doluyken, Basketbol Federayonu'nun tek adaylı genel kuruluna katılıp, yeni Federasyon Başkanından, seçim için Cumhurbaşkanının desteğini niçin istedin? Sosyal medya hesabından '17 Aralık Dünya Hırsızlık Günü' olarak kutlansın mı diye sormuşsun, hala bu soruda ısrarlı mısın?
Her kesimden eleştiri
TSYD'nin son olağan seçiminde yönetime gelenler, kendilerine oy verenler tarafından bile ağır eleştirilere hedef oldular... Pişmanlıklarını dile getirenler Oğuz Tongsir'e "keşke destek vermeseydik" dediler...
İşte o keşkenin yarın tekrar 'keşke' olmaması için sandık bir kez daha huzurda… Buyurun keşkelerinizi ve kirlenmiş zihniyeti temizlemeye.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN