Türkiye'nin en iyi haber sitesi

bayramın bir gün öncesi… Yani arife. Yarın için hazırlıkların son kez gözden geçirildiği günün adı. Heyecanın, sevincin günü... Hani 'Nerde o eski bayramlar' dediğimiz bayramlar vardı. Bu bayram o cümlenin gerçekleştiği bayram.
Anne, baba, eş dost ziyaretleri koronavirüs askısında. Sokağa çıkma kısıtlamasının tüm yurt genelinde uygulandığı bu süreçte geçmiş yıllarda olduğu gibi şehirlerarası seyahatler olmadığı gibi şehir içinde de gidip gelmeler hayatımızın içinde yok. Dört duvar arasında bayram sevinci yaşayacağız. Bayram namazı yok… Hüzünlüyüz. Çocuklar için de bayramın sevinci kısıtlı. Hani nerde bayram harçlıkları, şeker toplamalar… öpme, sarılıp hasret gidermeler… Hepsi o eski bayramlarda kaldı.
Bugünler mutlaka geçecek… Eski bayramlarla ne kadar eskisi kadar yaşanır zaman gösterecek. Pandemi sürecini başarılı bir şekilde yürüten ülkem insanı zor günleri atlatacaktır. El birliği ile geldiğimiz bu noktayı daha ileri seviyeye taşıyacağız.
Kısıtlanmış hayatımızın, süreç sonrası eskisi gibi olmayacağı aşikâr. Hal böyle olunca pandemili yaşam sürecinin sonrası kontrollü yaşam başlayacak. Kurallar ve dikkat her zamankinden daha fazla hayatımızı ipotek altına alacak. Sonraki bayramlara sağlıklı ulaşmak için bu bayramı böyle yaşamak durumundayız.
Bu bayram yaptığımız fedakârlık gelecek bayramları bayram tadında yaşamak için… Bir fedakârlıkta gazeteniz için… Bayram süresince sizlerle olamayacağız. Eski bayramlarda da gazeteler yayımlanmazdı. Bizim meslek için eski bayram tadında olacak. Bayram sonrası yine birlikte olacağız. Hiçbir yere ayrılmayın… Kısa bir ara.
Bu vesile ile Ramazan Bayramı'nızı en içten dileklerimle kutlarım… Sevdiklerimizle birlikte sağlık, mutluluk ve huzur dolu nice bayramlarda buluşmak ümidi ile…

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
SON DAKİKA