Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"İsrail ajanı olmak kötü bir şey değildir" Bu söz Muhafazakar Yükseliş Partisi (MYP) lideri Ahmet Reyiz Yılmaz'a ait.
Adam 76 milyonun gözünün içine baka baka herkesin nefret ettiği İsrail için 'Ajanıyım' diyebildi… Deli cesareti bu olsa gerek.

***
Onu bir kaç yıl önce Ankara'nın dört bir yanına donattığı afişleriyle tanıdım.
O zamanlar MHP Genel Başkanlığı'na adaydı.
Kongrede dayak yiyince, kızdı yeni parti kurdu.

***
Devlet Bahçeli'nin karşısında genel başkanlık için aday olan ancak kongre salonuna bile alınmayan Yılmaz şimdi, Filistin yerine İsrail'i savunuyor.
Kulaklarımla duydum.
Bunu nasıl yaptı anlayamadım.

***
"İsrail ajanı mısınız?" sorusuna göğsünü gere gere, "Evet" derken şöyle dedi: "Hayatımın en büyük bölümü İsrail… İsrail benim hayat başarım.
İsrail ajanı olmak da kötü bir şey değildir.
İsrail Yakup Peygamber'in ismidir.
Allah'ın çok sevdiği Yakup kuluna vermiş olduğu bir isimdir.
Yakup Peygamber'in ajanı olmak da kötü bir şey değildir."
Adama bak adama...

***
Yeni yazdığı Türk- İslam Davası isimli kitabının tanıtımını yapan Yılmaz, 1995 yılından beri İsrail'de inşaat işiyle uğraşıyor.
Ahmet Reyiz, "İsrail'in değil, atam İbrahim'in dilini öğrenmek, onun havasını onun topraklarında solumak, İsrail'deki en büyük kazancımdır" diyor şimdi.
Gündemde kalmak için mi böyle yapıyor?
Bilmiyoruz.
İsrail'in Türkiye'ye karşı takındığı hasmane tavırdan ve Mavi Marmara olayından sonra milliyetçi olduğunu söyleyen birinin 'İsrail ajanı' olmasına şaşmamak mümkün değil… Neyse...
Daha fazla lafa gerek yok.

YAZARIN BUGÜNKÜ DİĞER YAZILARI
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN