Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çok acılı, çok öfkeli bir haftaydı. Genç ölümleri insanın içini başka türlü yakıyor. Ergenlikten yeni çıkmış terör kurbanlarına çare olamadık, bari kanser tedavisi gören çocuklara derman olmaya çalışalım. Kanserli Çocuklara Umut Vakfı'na ve Çocuk Kâşifler Sanal Dünyada projesine destek verelim...

'Her ölüm erken' lafı boş; bazıları fazla iç yakan biçimde erken.
Çocukluktan henüz yeni çıkmış, ergenlikten çıktığı bile şüpheli yaştaki gençlerin teröre kurban gitmesi, yoğun bir acı ve öfke yaşatıyor. Utanç ve çaresizlik...
Ölüm en ağır şey... Başka her şeyin teferruat olduğu kesinlikte, keskinlikte bir şey... Giden hele bu denli gençse, geride kalanları perişan eden bir şey... Allah sabır versin, bu acıya dayanacak güç, kuvvet versin.
Böyle bir ihtimalle mücadele edenlere de çok büyük enerji, kolaylık versin. Yine güç, kuvvet...
Kanser, sayısız 'başarı öyküsü' olsa da yine de adıyla bile ürperten bir bela... Hele kanser hastası olan çocuğunuzsa; korkunuzu, kabusunuzu tarif zor... Bu feci ruh hali içinde gündelik hayatı sürdürmek daha da zor...
Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV) yükü hafifletmeye uğraşıyor.
Çocukları Cerrahpaşa'da tedavi gören aileler ve doktorlar tarafından 15 yıl önce kurulan vakıf, maddi sorunlar yüzünden tedavisi aksayan 0-17 yaş arası çocukların hayatını kolaylaştırmayı amaçlıyor.
Hem maddi hem manevi...
İkinciye en iyi örnek, Çocuk Kâşifler Sanal Dünyada projesi.
Olay şu: Uzun süreli tedavi yüzünden okula ara vermek zorunda kalan çocuklar ne yapsın? Onların eğitim hayatından geri kalmaması arzusuyla ortaya çıkan bu proje, akıllı teknoloji yoluyla şekillenmekte...
Söz konusu olan, hastane süreci hem öğretici hem de eğlenceli geçsin diye kurulan bir e-öğrenme portalı. İnteraktif okuma metinleri, videolar, oyunlar... Maksat hem bilgi edinsinler hem de iyi vakit geçirsinler.
Allah bütün çocukları, gençleri korusun. Savaş, yokluk, kin, nefret, korku göstermesin. Sevgisizlikle, sağlıksızlıkla, çaresizlikle sınamasın.
Onlara uzun ömürler versin.
Mutlu, aydınlık, sevgi ve barış dolu umutlu bir gelecek...

YAZARIN BUGÜNKÜ DİĞER YAZILARI
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN