Türkiye'nin en iyi haber sitesi

MASAK'ın FETÖ finansörü Akfa Holding ile A101 arasında tespit ettiği 'irtibat'ın altında 2 kilit isim yatıyor.
Bunlardan birisi Hasan Sayın diğeri de Murat Sungurlu...
Hasan Sayın ve İbrahim Sayın kardeşler Bank 'nın hakim ortaklarındandı. İDB Yazılım'ın sahipleri olan bu ikili FETÖ'nün baronlarından sayılır. Bank Asya'da Katarlılar ile görüşmelerin başlayacağını öğrenince borsada milyonlarca liralık vurgun yapmışlardı. SPK da suç duyurusunda bulunmuştu.
Sungurlu'yu da pek çoğunuz tıpkı Fatih Aktaş gibi Fetullah Gülen'in doktoru Kudret Ünal ile ses kdan hatırlar.
Kudret Ünal'ın "300'ü tamamlasan en az 15-20 umre sevabı alırsın" dediği kişi. Yani Aktaş ile birlikte Bank Asya'yı kurtarmaya soyunan işadamları arasındaydı. İkisinin de gözaltına alındığını akşam saatlerinde öğrendik.
Şimdi bunları neden anlattım.
Sungurlu'nun A101'de ortaklığı var.
Yanılmıyorsam şirketin yüzde 3.89'u... Hasan Sayın'ın da ortaklığı aynı oranda. Hatta Sayın haziran ayına kadar A101'in sahibi olan Yeni Mağazacılık A.Ş.'nin yönetim kurulundaydı.
Ticaret Sicil Gazetesi'ne göre haziranda imza yetkisi alınmış!
Peki bu iki ismin Akfa'yla bağlantısı nereden geliyor?
Şu anda sahipleri değişse de İTO kayıtlarına göre bir dönem Lina Enerji isimli şirketin eski ortakları arasında Bank Asya'yı kurtaran ikili Fatih Aktaş ve Murat Sungurlu'nun adı geçiyor.
Eminim bilmediğimiz 'başka' ortaklıkları da vardır.
Gelelim A101'in çoğunluk hissesine sahip Turgut Aydın'a...
Turgut Aydın, 17-25 Aralık'tan sonra sağda solda kendisinin Paralel Yapı'yla bağlantısının kalmadığını anlatıyordu.
Belki burada şunu sormak doğru olur.
Madem, Turgut Aydın o yapıyla bağını kopardı. FETÖ'nün 15 Temmuz'daki hain darbe girişimi öncesine kadar Sungurlu ve Sayın gibi isimlerle ortaklığını neden sürdürdü!

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN