Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile bağlantılı ve el konulan şirketler teker teker Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'na devredilmeye başlandı. Aralarında Koza İpek, Boydak ve Kaynak Holding'in de olduğu holdinglere kayyum atama dönemi bitti. Muhtemelen bu sürecin arkası da bugün yarın gelecektir. Peki bu adım ne kadar sağlıklı?
Başbakan Yardımcısı 'nin dediği gibi bu şirketler TMSF yönetiminde daha sağlıklı bir şekilde yönetilebilir.
Ancak...
Kafaları karıştıran bazı hususlar var. Mesela, Hazine, BDDK, SPK, Merkez Bankası gibi kurumlarında 15 Temmuz'dan sonra FETÖ bağlantılı birçok isim görevden alındı. Hatta görevden ihraç edildi.
TMSF'de durum nedir? Bilen var mı?
Hafızama güvenemedim, internette taradım ama TMSF'de 15 Temmuz'dan sonra toplu bir temizlik operasyonuna rastlamadım. Emin olmak için TMSF Başkanı Şakir Ercan Gül'ü aradım, ulaşamadım.
Yanılmıyorsam eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün de bir süre danışmanlığını yapan 'ün TMSF başkanlığı döneminde Paralel Yapı kurumda oldukça etkindi.
Bu isimlerin kaçta kaçı temizlendi? 15 Temmuz'dan sonra TMSF'ye MİT veya Devlet Denetleme Kurumu'ndan bir liste geldi mi? Bu listede olup da çıkarılmayan isimler mevcut mu?
Sanırım, bu sorular başkan tarafından yanıtlanmadan kuşkular giderilmeyecek.
Atanan kayyumlar, FETÖ bağlantılı şirketlerin hesaplarının- kitaplarının incelenmesinin 6 ay süreceğini söylüyorlardı. Bu incelemelerin detaylarını TMSF yönetiminde öğrenebilecek miyiz? İnşallah kuşkularım beni yanıltıyordur.

YAZARIN BUGÜNKÜ DİĞER YAZILARI
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN