Türkiye'nin en iyi haber sitesi

DİLEK GÜNGÖR
DİLEK GÜNGÖR

Gizli ‘Kaynak’ kim?

Bugün size el konulmadan önce Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kasası olarak bilinen Kaynak Holding'le ilgili çok önemli bir detay anlatacağım.
Hatırlarsınız, Sürat Kargo, NT Mağazaları, Sızıntı, FEM ve Anafen dershaneleri gibi onlarca şirketi bünyesinde barındıran Kaynak Holding ilk operasyon yapılan şirketlerdendi.
Örgütün adeta kalbiydi.
MASAK'ın raporları ortaya çıkınca Kasım 2015'te holdinge el konulmuştu.
Sonrası malum...
Kayyumlar ve savcılar içeri girdi. Ondan sonra gizli kasalar açıldı, silinen dijital kayıtlar geri yüklendi, kritik belgeler ortaya çıktı.
'Matruşka'ya benzeyen holdingin iştiraki yüzlerce şirketin hesap hareketleri tek tek bulundu. Örgütün topladığı himmetlerin o şirketler üzerinden Pensilvanya'ya nasıl transfer edildiği tespit edildi.
Buraya kadarını hepimiz biliyoruz...
Peki hâlâ açıklanmayan 'şoke edici' belgeler var mı?
Duyduğum kadarıyla var. Hem de açıklandığında Türkiye'yi sarsacak cinsten...
Anlatayım...
Meğer, Kaynak Holding'in bir şirketine Türkiye'nin en büyük holdinglerinden biri ortakmış.
Hatta bu holding 17-25 Aralık sürecinden sonra da FETÖ'nün finansörü olan 'Kaynak'la ilişkilerini koparmamış.
Taa ki kayyum atanana kadar...
Öğrendiğime göre, Türkiye'de yediden yetmişe herkese hitap eden onlarca markası olan ve son dönemde yurtdışında büyüyen bu holding, İstanbul'daki bir vakıf üzerinden de örgüte destek sağlıyormuş. İki holding arasındaki ilişki sadece ortaklık ilişkisi de değilmiş. Bu holdingin patronu Kaynak'la ortaklığını yıllarca kendisine bir lütuf olarak görmüş.
Velhasıl, yakında işin kokusu ortaya çıkar.
Zira, anlattıklarıma ilişkin bütün belgeler soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Başsavcılığı'nın dosyasına girmiş...

YAZARIN BUGÜNKÜ DİĞER YAZILARI
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN