Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Meşhur Kervansaray Otelleri'ni bilmeyeniniz yoktur. 'da, 'da veya Bodrum'da illa ki görenleriniz olmuştur. Bir dönem tekstilin önemli sanayicisi Sayılgan ailesinin sahip olduğu oteller Selim Sayılgan tarafından yönetiliyordu.
O da tabir yerindeyse basiretsiz yönetimiyle şirketi tam bir borç batağına soktu. Bir süredir şirket davalar, icralar, borçlar hatta tefecilerle gündeme geliyor.
Sermaye Piyasası Kurulu'nun (SPK) Semih Sayılgan'a kestiği cezaları veya suç duyurularını saymıyorum bile...
Seni ne ilgilendiriyor diyebilirsiniz.
Şirket benim ilgimi FETÖ'cüler icradaki otelleri ele geçirme operasyonu başlattığında çekmişti. Hatırlayın, Kervansaray'ın Bodrum oteli icradan yarı fiyatına FETÖ'nün arkasında olduğu söylenen varlık yönetim şirketine satıldı, SPK devreye girdi de satış iptal oldu.
Bu olaylardan sonra şirketin borsadaki küçük yatırımcılarından sayısız telefon ve mail aldım. Hele ki, şirket ortaklarından Zeynep Tümer'in hisselerinin dondurulmasına ilişkin mahkeme kararı durdurulunca...
Küçük yatırımcılar Tümer başkanlığında oluşacak yeni yönetim yapılanmasıyla borsada kaybettikleri parayı geri alıp almayacaklarının derdindeler.
Borsa çevrelerinde soruşturdum.
Edindiğim bilgiler bana mail atan Kervansaray Yatırım Holding mağduru küçük yatırımcıları tatmin eder mi bilmem.
Ama şirket kısa sürede bir genel kurul yapacakmış. Yönetimi profesyonel bir icra kuruluna devretmeye çalışıyormuş.
Avukatlara verilen sayısız vekalet geri istenmiş. Alman Aareal Bank AG başta olmak üzere şirketin 100 milyon euroya yakın borçlarının yapılandırılması için bir çalışma yürütülüyormuş. Şirketin elindeki mal varlıklarının değer tespiti yapılıyormuş.
Bankalara borcun çok üzerinde gayrimenkul, arsa, fabrika binaları olduğu iddia ediliyor. Çıkış planları kamu kuruluşlarıyla da paylaşılmış.
Yeniden yapılanma şirketin borsada yine eski günlere dönmesini sağlar mı?
Bakalım onu zaman gösterecek.

YAZARIN BUGÜNKÜ DİĞER YAZILARI
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN