Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fatih Terim takımı güçlendirmek için Başkan'dan "Çilek" istemişti.
Ünal Aysal da "Çileği" almıştı. "Kod adı Çilek" olan yıldız futbolcu Drogba'ydı.
Başbakan Erdoğan'ın dün açıkladığı demokratikleşme paketinin "Çileği" ya da "Drogba'sı" bizce "Seçim sisteminin" tartışmaya açılması.
Özellikle de "Dar bölge" önerisi.
Dar bölge demek... Türk demokrasinin özgürleşmesi demek. n Ve bu bağlamda parlamentonun özgürleşmesi demek.
Dar bölge demek, sözde parlamenter sistemden, özde parlamenter sisteme geçilmesi demek. n Dar bölge demek... Her milletvekili için ayrı seçim çevresi olması demek... 550 milletvekili seçilecek... 550 de seçim çevresi olacak.
Dar bölge demek... Seçmenin, kendi seçim çevresinde bir milletvekili seçmesi demek... Yani... Seçmen, kimi seçeceğini yakından tanıyacak, bilecek. n Dar bölge demek... Tıpkı yerel seçimde olduğu gibi, aday isminin öne çıkması demek.
Dar bölge demek... Milletvekilinin sadece kendisini aday gösteren lidere değil, oy veren seçmene de borçlu olması demek. n Ve dar bölge demek... Yüzde 10 baraj ayıbının dama atılması demek.
Dar bölge... Gerekli... Geç bile kalındı.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN