YAVUZ DONAT
YAVUZ DONAT

Ey siyasetçi!...

Anketçiler suçlu... Ah o anketçiler yok mu?.. Allah kahretsin onları.
Bir de körolası medya.
"Anketçi ile medyacı" seçimi Tayyip Bey'in kazanacağını söylediler... Ve "Çatıyı" çökerttiler.
Bu mudur?
Sandıkta yenilgiye uğrayanların yapacakları sağlıklı bir "Analiz... Özeleştiri" yok mudur?
1983... Anketçiler... Medya... Asker... Zenginler... Neler söylediler?... "Varsa yoksa Milliyetçi Demokrasi Partisi... Turgut Özal kim oluyor ki?"
Seçim yapıldı... Sandıklar açıldı... Turgut Özal'ın Anavatan Partisi tek başına iktidar... Cumhurbaşkanı Kenan Evren'in desteklediği Milliyetçi Demokrasi Partisi ise... Nakavt.
Diyeceğimiz o ki...
Suçu anketçiye atmak, kusuru medyada aramak "Ucuzculuk... Kolaycılık."
Bu konuda örnek çok.
"Orta ve daha üst yaş grubuna" 1989-İstanbul seçimini hatırlatalım.
"Gençlere" de özetle anlatalım.
Anketler ve medya... Aynı havadaydı... "Bedrettin Dalan Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini ikinci kez kazanacak... Hem de rakiplerine fark atarak."
ANAP Genel Başkanı ve Başbakan Turgut Özal da, seçim sonucundan öyle emindi ki... Direksiyona geçti... Yanında eşi Semra Özal... Keyifle seslendi: "Semra, bir kaset koy da dinleyelim."
Seçim yapıldı... Sandıklar açıldı... "Sosyal Demokrat Halkçı Parti adayı Nurettin Sözen, Büyükşehir Belediye Başkanı... Bedrettin Dalan ise... Nakavt.
Uzatmayalım...
Ey siyasetçi!.. Anketçiyi, medyayı bırak... Kendine bak.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN