Türkiye'nin en iyi haber sitesi

YAVUZ DONAT
YAVUZ DONAT

"Mücamele"

Hüsamettin Cindoruk'a "Şimdi asıl konumuza girelim" dedik.
Güldü:
- Sözü nereye getireceğini biliyorum... Sayın Ahmet Davutoğlu'nu soracaksın değil mi?
- AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu emanetçi midir?
- Meşru Genel Başkan'dır... Meşru Başbakan'dır... Ama bazı eleştirilerim de vardır... Özellikle de daha önceki göreviyle... Dışişleri ile ilgili. - Bugün Meclis'te olsanız... Bir partinin başında bulunsanız... Başbakan Ahmet Davutoğlu ile ilişkileriniz nasıl olur?... Sık sık konuşur musunuz?
- Mücamele diye bir söz var... Lütfen sözlüğe bir bakar mısın?.. Siyasette ve diplomaside kullanılır... Nezaketle ilgili.
- Bir dakika... Bakıyorum... Baktım... Mücamele: Karşılıklı iyi ilişkilerde bulunma... Devletlerarası iyi ilişki... Nezaket kuralları.
- Tamam... 81 yaşında bir siyasetçi olarak... Eski bir Genel Başkan olarak... Meclis Başkanlığı yapmış bir kişi olarak söylüyorum.. Mücamele çok önemli... Siyasetçinin gücenme hakkı yok.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN