Türkiye'nin en iyi haber sitesi

YAVUZ DONAT
YAVUZ DONAT

Özal'dan Evren'e mesaj

Derin tarihten bir yaprak... Kenan Evren'in Çankaya'daki son günleri...
Ali Baransel'in not defterinden...
Devir teslim töreninde yapacağı konuşmayı Kenan Paşa ile birlikte hazırladık... Konuşmada şu cümle de vardı: "Cumhurbaşkanı'nı halk seçmelidir."
Turgut Özal, Kenan Paşa'nın yapacağı konuşmanın metnini görmek istedi... "Konuşmasını ona göre hazırlamak için." Gönderdik.
Özal "Cumhurbaşkanı'nı halk seçmelidir" cümlesine takılmış... Ve Basın Yayın Genel Müdürü Kaya Toperi'ye demiş ki: "Baransel'e söyle... Kenan Paşa ile konuşsun... Bu cümlenin çıkması söz konusu olabilir mi?.. Kenan Paşa'ya saygılarımı da iletsin."
Devir teslim töreninin sabahı "Kaya Toperi vasıtasıyla gelen mesajı" Kenan Paşa'ya ilettim... Paşa şu tepkiyi gösterdi: "Öyle şey olur mu?.. O cümleyi neden çıkarayım?.. Bu öteden beri benim kişisel fikrim."

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN