Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bayram değildi, seyran değildi... Federal Almanya Başbakanı Angela Merkel "Aniden" geldi, "Ce" dedi ve gitti.
Merkel'in bu "Sürpriz Türkiye aşkının" sebebi acaba neydi?
"Büyüklerimiz" bu konuda bazı şeyler söylediler.
"Vize" dediler... "Sığınmacılar" dediler, "Terörle mücadele" dediler.
Bir çift söz de biz edelim mi?
Almanya yıllardır PKK'ya silah desteği yapıyor... Bunu sağır sultan bile biliyor... Ama son günlerde bu konu Alman parlamentosunda konuşulmaya başlandı... Merkel sıkıntıya girdi.
PKK ile flört eden Batı, Türk askerinin, terörle mücadele için böylesine büyük bir harekâta girişeceğini sanmıyordu... Askerin kararlılığı Batı'yı şaşırttı... Başta da Merkel'i.
Rusya ve İran, Ortadoğu'da önemli aktör haline gelince... Bundan kimler rahatsız olur?.. Başta Almanya.
ABD ile Rusya anlaştılar... Bazı konularda eskisinden farklı tepki göstermeye başladılar... Almanya açığa düşer gibi oldu... Bunun verdiği telaş.
Vize meselesi mi dediniz?.. Vize, AB Adalet Divanı kararı ile hukuken kalktı... İşverenlerin, serbest meslek mensuplarının, gazetecilerin, öğrencilerin Almanya'ya vizesiz gitme hakları var... Ama Almanya hukuku uygulamıyor.
Sığınmacılar konusuna gelince... Almanya'nın milli geliri bizimkinin 4 katı... Almanya, her sığınmacı için bütçede para ayırıyor... Yılda 10 bin euro... Bizdeki sığınmacı sayısını düşünün... 1 milyon 900 bin Suriyeli... Eğer Batı bu konuda bize katkıda bulunacaksa... Adam gibi bulunması lazım.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN