Türkiye'nin en iyi haber sitesi

YAVUZ DONAT
YAVUZ DONAT

Öneriyoruz

Meclis Başkanımız İsmail Kahraman acaba TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile görüştü mü?
Öyle "Nezaket" görüşmesini... "Hayırlı olsun" ziyaretini kastetmiyoruz.
Oturup "Anayasa konusunu" konuştular mı?
Bu konuyu önemsiyoruz... Zira...
2011'de... Seçim yapıldıktan sonra... Bir "Platform" kuruldu.
"Anayasa Platformu." Sivil... Vatandaş platformu.
Platform, yeni bir Anayasa için "Ortak akıl oluşturmak" istiyordu.
"13 kuruluş bu platformda buluştu." Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği... Türkiye Ziraat Odaları Birliği... Türkiye Esnaf Ve Sanatkârları Konfederasyonu... İşçi sendikaları... İşveren sendikaları... Hak-İş, Memur-Sen, Kamu-Sen, Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği, Türk Veteriner Hekimleri Birliği, Türkiye Barolar Birliği, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği, Türkiye Noterler Birliği.
Platformun sözcüsü, lokomotifi... "Rifat Hisarcıklıoğlu idi."
Hisarcıklıoğlu... Yola çıkarken şöyle dedi: "Bu Anayasa, Türkiye'nin büyük hedeflerini taşıyamıyor... Dar gelen bu elbiseyi halkın terziliğinde değiştireceğiz."
Rifat Bey ve arkadaşları... İl il dolaştılar... Antalya'dan Diyarbakır'a... Bursa'dan Edirne'ye kadar... "Bir kısmında biz de vardık."
Halk... Yeni Anayasa konusunda... "Tam destek" verdi... Hisarcıklıoğlu, "Halkın görüşünü" rapor haline getirdi... Meclis Başkanı'na iletti.
Sonra... Sıfıra sıfır, elde var sıfır.
Yüce Meclis... Halkın "Yeni Anayasa" isteğini yerine getiremedi.
Onun için... Meclis Başkanı'nın, TOBB Başkanı ile görüşmesinde yarar var.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN