YÜKSEL AYTUĞ
YÜKSEL AYTUĞ

Civciv çıktı, kuş çıktı!

Ramazan gelince magazin kameraları beach'lerden, gece kulüplerinden elini ayağını çekip, kendini dağlara taşlara vurur ya, bunun en başarılı örneklerinden biri de Kanaltürk ekranlarındaki "Dolu Dolu Anadolu" programı. Ekip, son olarak peygamberler şehri Şanlıurfa'daydı. Bir atölyede elbise dikerek yaşamını sürdüren terzi Mehmet'i buldular. Mehmet, bir arkadaşıyla beraber yıllardır Harran Üniversitesi'ni denediği ama bir türlü başarılı olamadığı bir icadı gerçekleştirmiş, buzdolabından bozma kuluçka makinesi tasarlayarak tavuk, kaz, ördek ve hatta devekuşu yetiştirmişti. "Dolu Dolu Anadolu" ekibi bu röportajı ünlü "Civciv Çıkacak Kuş Çıkacak" filminin müziği eşliğinde verdi. Sohbet sırasında bizim terzilerden müthiş bir televizyon eleştirisi de geldi. Dediler ki; "Televizyonculara sitemimiz var. Haber bültenleri cinayetten, kandan geçilmiyor. Habercilik değil, felaket tellallığı yapılıyor. Oysa bu memlekette iyi şeyler de oluyor. Bakın, biz eski bir buzdolabından kuluçka makinesi yaptık ve bunu sadece 50 liraya malettik. Ama bu icadımız hiçbir haber bülteninde yer almadı..." Vallahi haklılar. Yine de umutsuzluğa kapılmayıp, peygamber sabrı ile çalışmalarını sürdürsünler. Ne de olsa peygamberler diyarında yaşıyorlar!..

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN