YÜKSEL AYTUĞ
YÜKSEL AYTUĞ

Havamız elektrikli soba sahası

Bu ülke için yapılmış en önemli işlerden biri de memleketin havasını sigara dumanından temizlemek oldu. Tiryakiler alınmasın ama bu uygulamanın tamamen arkasındayım. Özellikle de 13 yıl sigara içmiş, 20 yıldır bırakmış ve nikotini terk eder etmez adeta hayatını yeniden yaşamaya başlamış biri olarak, herkese sigara illetinden bir an önce kurtulmalarını tavsiye ediyorum Türkiye'nin havasının dumansız hava sahasına dönüşmesi biz "pasif içicileri" sevindirirken, bu işe başka sevinenler de var. Örneğin; bir dönem "Japon sobası" olarak bildiğimiz ve açık mekanlarda ısınmayı sağlayan aletleri üretenler ellerin ovuşturup, duruyorlar. Şimdilerde bu pazarda rekabete elektrikli açık hava ısıtıcıları da katıldı. Televizyon reklamları, bu pazar çekişmesinin en büyük kanıtı. Tiryakiler, kışın soğuğunda da açık hava kafelerine akın edecek. Bu durumda işletmeciler, ısıtıcılara daha büyük bir talep gösterecekler. İşte kapışma da zaten bu yüzden... Bu arada bu yıl grip vakalarının artmasında sigara yasağının da etkisi olacağını düşünüyorum. İnsanlar incecik kıyafetleri ile kapı önlerine, teraslara ya da açık hava kafelerine çıkıp, hastalığa davetiye çıkaracaklar... Olsun, grip her zaman akciğer kanserine tercih edilir!..


Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN