Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Daha kimse "klip"in ne olduğunu bilmiyordu. TRT televizyon yayınlarına başladığında İzmir Radyosu'nun iki müzik prodüktörü Bülend Özveren ve Ali Kocatepe, ayda bir Ankara'ya taşınıp televizyon için "Gençlerle Müzik" programını yapmaya başladılar. Ama elde görsel malzeme yoktu. Yerli sanatçıları stüdyoya davet ediyorlardı. Ne var ki radyoda çaldıkları yabancı şarkıları görsel olmadan kullanma şansları yoktu. Programın yapımcısı İskender Salgırlı ile manken kullanıp senaryolu çekim yapmaya karar verdiler ve onlar Türkiye'deki ilk klipleri yaratanlar oldu. Tam 40 yıl öncesiydi... İşte Türkiye'yi "klip" ile tanıştıran bu isimlerden Ali Kocatepe, eşi Aysun Kocatepe'nin "Nerelerdeydin" albümünde yer alan "Havada Kokun Dağılmadan" şarkısına ünlü dostlarının yardımıyla öyle bir klip çekti ki, 40 yıl daha konuşulur... Aysun Kocatepe'ye klipte birbirinden ünlü 10 kişi eşlik ediyor. Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu'nda iki gün süren çekimlerde ödüllü görüntü yönetmeni Gökhan Atılmış'ın imzası var. Ayrıca Cemal Noyan'ın İmaj'ından, Avni ve Ayfer Özgürel'in TFT'sine kadar dost şirketler de prodüksiyona destek verdi. Son 4 gün, sabah saatlerine kadar süren kurgu çalışmalarıyla geçti ve muhteşem klip nihayet bitti... Peki klipte kimler rol alıyor? Tiyatro dünyamızdan Metin Serezli, Oya Başar ve Ali Poyrazoğlu var... Sinema sanatçısı Selda Alkor var... Hepsi Kocatepe çiftinin eski dostları... "Sondan Sonra" adlı tiyatro oyunuyla müthiş bir başarının altına imza atan Ahu Türkpençe, askerden yeni dönen Keremcem, moda dünyasının duayenlerinden Ayla Dümer, Ali Kocatepe'nin hemşehrisi, büyük usta Ferdi Özbeğen var. Ve basınımızın iki usta kalemi, Ali Kocatepe'nin ilkokul arkadaşı, Hürriyet gazetesi eski genel yayın yönetmeni Ertuğrul Özkök ve "Hayattaki en büyük desteğim, ağabeyim" dediği Hıncal Uluç var. Ali Kocatepe, büyük ses getirmesi beklenen klip için şöyle diyor: "Böyle bir kadroyu ancak hatır ve arkadaşlık biraraya getirebilir. Geldiler, en küçük bir kapris yapmadan oynadılar ve dostluklarını bir kez daha gösterdiler. Klip hiçbir zaman şarkının önüne geçmemeli. Tabii amaç iyi müziği sergilemekse. Şarkınız zayıfsa, klipten medet umarsınız... Şarkımız güçlü, sözler çok etkili. Oyuncularımızın hepsi mesleklerinin zirvesinde... İşimiz çok zordu. Ama başardığımızı hissediyorum. Sanırım en iyi dengeyi tutturduk. Bu hafta yayınlanmaya başlıyor. Tabii son karar sizin..."
(NOT: Bu müthiş klip ve kamera arkası öyküleri bu akşam Ali-Aysun Kocatepe çiftinin ağzından canlı yayın "Medyatik"te olacak.)

Yasal Uyarı:Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN