Türkiye'nin en iyi haber sitesi
YÜKSEL AYTUĞ

Haber Reality

Ülkemizde 'reality show programı' denilince son yıllarda aklımıza gelen ilk isim olan Yalçın Çakır'ın, Flash TV'deki programına son verdiğini duyunca üzüldüm.
Ne yalan söyleyeyim, aslında bu habere üzüleceğim aklımın köşesinden geçmezdi. Çünkü bu köşede Çakır'ı kıyasıya eleştirdiğim çok olmuştu ama düşündüm de 'reality'nin gerçeği de konuşulmak, konuşturmak değil miydi?
Yalçın Çakır üç haftada bir Okan Bayülgen'in Medya Kralı'na konuk olduğuna ve televizyon yazarlarının kaleminin ucundan düşmediğine göre 'televizyonculuk açısından' başarılı olmuş demekti.

HABERLER GERÇEK Mİ?
Çakır'ın en büyük silahı ise 'samimiyeti' idi. Zaten adı 'reality' olan bir programda da en büyük nimet de samimi görünmek değil miydi?
Yalçın Çakır herkesin birbirini taklit ettiği günümüz ekranında kendi stilini yaratabilmiş ender karakterlerden biriydi.
İşte, bu nedenle ekrandan yok olacağı düşüncesi bende bir eksiklik hissi yaratmıştı ama kendisiyle konuşunca, boşuna endişe ettiğimi anladım.
Meğer Flash TV ekranlarında bambaşka bir program sunmak için reality show programını noktalamış. Çakır artık haber reality tarzı bir program yapmak için kolları sıvamış.
Haber Reality adlı program 3 Eylül sabahı saat 07.00'de Flash TV ekranlarında gala yapacak. Çakır, kendi tarzıyla gündemi harmanlayacak, yoğuracak, kulak memesi kıvamına getirecek.
İşin 'ironik' kısmına gelince: Deneyimli bir gazeteci, çıkıp "Ben bundan sonra haberin realitesini ekrana taşıyacağım" diyor. Demek ki, haberlerin 'gerçek' olduğu konusunda en başta gazetecilerin tereddüdü var!

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
SON DAKİKA