Türkiye'nin en iyi haber sitesi
YÜKSEL AYTUĞ

Gerçek Gündem

REALITY Show yıldızı Yalçın Çakır'ın yıllar sonra haberciliğe geri döndüğü Gerçek Gündem programının ilk iki günü 'ısınma turu' şeklinde geçti. Çakır, "Bazen sürç-ü lisan edebiliyorum, affola...
Yıllar sonra haberciliğe döndüm, biraz paslanmış olabilirim. Ama yavaş yavaş motor ısınıyor" diyerek kendine süre tanınmasını rica etti ama sevgili dostuma naçizane birkaç öneride bulunmadan geçemeyeceğim:
Bir kere, tüm haberleri kameranın altındaki monitöre bakarak sunması büyük hata. Çünkü böylelikle gözlerini kısmış oluyor. Ortaya öyle bir görüntü çıkıyor ki, sabahın 7'sinde hepimiz Çakır'ın uyuduğunu düşünüyoruz.
Ayrıca üşengeç ve temposuz tonlaması hiç de sabah haberlerine uygun değil. Sunumuna tempo katması gerek.
Bir de Ankara bağlantılı gazete okuma faslı çok uzun. Onu zaten tüm kanalların sabah sunucuları yapıyor. Çakır'ın hedeflediği 'Gerçek Gündem' bu olmasa gerek.
Ve çok ciddi bir uyarı:
En taze görüntüleri en hızlı vermek adına ekrana montajlanmamış 'ham görüntülerin' getirilmesi büyük risk.
Dün İzmir Konak'taki kaza haberinin ham görüntülerini izlerken, ekrana kopuk bir kol-bacak görüntüsü düşecek diye aklım çıktı. Unutulmamalı ki sürat, felakettir. Özellikle de haber masasında...

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
SON DAKİKA