YÜKSEL AYTUĞ
YÜKSEL AYTUĞ

Haberlere +13 lazım

Köşemizin müdavimlerinden Gökçe Selam, zaman zaman bu köşede seslendirdiğimiz bir uyarının tekrar altını çizme ihtiyacı hissetmiş:
"Yüksel Bey, daha önce de konuyu size yazmıştım ama dikkatinizi çekmesi ve beni hâlâ çok rahatsız etmesi açısından tekrar kaleme aldım. Ana haber bültenlerinde (Kırıkkale'de bir parkta iki kişi, iki ayrı kişiyi bıçaklıyor, patlama haberleri, özellikle de de Suriye görüntüleri vs. en kanlı haliyle yayınlanıyor) hiçbir şekilde 'Çocuklara izletmeyin' diye bir uyarı yazmıyor.
Oysa ki, en komik dizilerde bile +13 uyarısı yapılıyor. Örneğin; İşler Güçler, Bir Erkek Bir Kadın vb... Haberlerin çocuklara komedi filmlerinden daha çok zarar verdiğini düşünüyorum. Biraz daha dikkat edilirse sevinirim.."

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN