Türkiye'nin en iyi haber sitesi

YÜKSEL AYTUĞ
YÜKSEL AYTUĞ

Babası duymasın!..

GÜLDÜR Güldür'ün en eğlenceli bölümü, Doğa Rutkay'ın önceki hafta bir psikiyatrı canlandırdığı sahneydi. Metin gereği Doğa'nın sık sık 'muayenehane' demesi gerekiyordu ama bizimki bir türlü bu kelimeyi telaffuz edemiyordu. 'muayeyahe' dedi, 'muayhane' filan diye kekeledi, bir türlü olmadı. Tabii başta Ali Sunal olmak üzere sahnedeki tüm oyuncu ekibine de böylelikle yeni bir eğence çıkmış oldu.
Ali Sunal, seyirciler arasından 'muayenehane' diyebilen bir kızı alıp Doğa'nın oturduğu koltuğun arkasına gizledi.
Tam 'muayene' kelimesi geldiğinde Doğa sustu, gönüllü suflörü konuştu...
Hem Doğa, hem salondakiler, hem de ekran başındakiler güldü, eğlendi... (Doğa daha önce de bir türlü 'istatistik' diyememişti) Bense içimden "İyi ki babası Rutkay Aziz izlemiyordur" dedim. Öyle ya, sahnede Türkçe'ye en hakim sanatçının kızı, üstelik baba mesleğini icra eden kişi, bir türlü 'muayenehane' ya da 'istatistik' diyemesin, olacak iş mi?
Bu vesileyle sevgili arkadaşım, vefakar, cefakar ve hayırsever insan Doğa Rutkay'a da buradan bir göz kırpayım istedim.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN