Türkiye'nin en iyi haber sitesi

YÜKSEL AYTUĞ
YÜKSEL AYTUĞ

'Acil' izlenecek program

Kanal D ekranlarında yayınlanan 112 Acil adlı program bana göre Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu'nun sohbetlerinden sonra yaz sezonunun en fazla toplumsal fayda içeren yapımı. Bu hafta da gerçek olayları konu ederek, kulaklara pek çok 'küpe' takmayı başardılar.
Güvenlik ipi kullanmadan yüksek katlarda inşaat ve tamirat işi yapmanın, kasksız motosiklet kullanmanın, polisten yardım istemek dururken tek başına uyuşturucu baronlarına karşı ucuz kahramanlığa girişmenin nasıl ölümcül sonuçlar doğurduğu, en çarpıcı ve gerçek örnekleriyle ekrana getirildi.
Bu arada, Kanal D'ci dostlarla aklın yolunda birleştiğimizi de gördüm. Bu sertlikte bir programın erken saatte yayınlanmasını, özellikle çocukların ruhsal ve fiziksel gelişimine olumsuz etkileri olabileceğini göz önüne alarak 'tehlikeli' bulmuştum. İkinci hafta, programın saat 23.00 sularına kaydırıldığını görünce memnun oldum.
Malum, son zamanlarda sağlık personeline karşı hasta yakınlarının giriştiği şiddet olayları arttı. Tabii ki hastalarını kaybeden ya da yeterli ilgiyi görmeyen insanların duygusal tepki göstermeleri doğal. Ancak hiçbir şey şiddete mazeret oluşturamaz. Ben, zamanında sağlık personeline saldıran hasta yakınlarının 112 Acil programını dikkatle izlemelerini tavsiye ediyorum. Ambulans ekiplerinin, ilk yardım timlerinin, hastanelerin acil servisindeki genç doktorların hayat kurtarmak için nasıl cansiperane bir çaba içine girdiklerine öncelikle onların şahit olmasını ve zamanında yaptıklarından dolayı azıcık utanmalarını istiyorum. Özellikle de olay yerine geç geldikleri için eleştirilen ambulans şoförlerinin, kördüğüm halindeki İstanbul trafiğini aşmak adına nasıl cambazlık yaptıkları, onlar için ayrılmış emniyet şeritlerinde salına salına giden vurdumduymaz şoförlerle nasıl mücadele ettikleri görülmeli. (Program, perşembe akşamları saat 23.15'te Kanal D ekranlarında yayınlanıyor)
Bu vesile ile emniyet şeridi işgalcilerine de iki çift lafım var: Umarım bir gün asfaltın üzerinde kanlar içinde uzanırken, emniyet şeridini tıkayanlar yüzünden geciken ambulansı beklemek zorunda kalmazsınız.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN