Türkiye'nin en iyi haber sitesi

YÜKSEL AYTUĞ
YÜKSEL AYTUĞ

En 'forslu' klip

Seçim kampanyalarını 'televizyoncu' gözüyle değerlendirmeye devam:
Recep Tayyip Erdoğan ve kampanya ekibi, bu seçimde de fark yaratıyor. Geçen seçimdeki bayrak klibi büyük sansasyon yaratmış, YSK tarafından yasaklanmasına rağmen hafızalarda yer edinerek, Dombra şarkısı ile beraber AK Parti'nin seçimden zaferle çıkmasında büyük rol oynamıştı.
Cumhurbaşkanlığı seçimi için hazırlanan Erdoğan'ın 'forslu' klibi de aynı etkiyi göstermeye aday. İzlemeyenler için özet: Yurdun dört bir yanından insanlar, aldıkları 'emaneti' Ankara'ya doğru ulaştırmaya çalışıyorlar. Balıkçı teknesiyle, sepetli motosikletle, hızlı trenle, otomobille, atla...
Sonra tarihteki 16 Türk devletini temsil eden yıldız emanetler Cumhurbaşkanlığı forsu üzerindeki yerlerini tek tek alıyorlar. Son olarak da Erdoğan gelip forsun merkezindeki güneşi takarak, 'milletle' birlikte Çankaya'ya doğru yürüyor.
Klip yine çok başarılı. Çünkü 'televizyon dilini' çok iyi kullanıyor. Kampanyanın merkez sloganı olan 'Milletin Adamı' sözünün altını çiziyor.
Her kesimden insanı aynı amaç için bir araya getiriyor. Televizyon izleyen insan her daim karşısında 'kendi gibi birini' görmek ister. Bu da, kampanyanın 'inandırıcılık katsayısını' artırır. Forsun yeniden oluşturulması ise 'Yeni Türkiye' misyonuna vurgu yapıyor. Ayrıca, halkın her kesiminin taşın altına elini koyması, kampanyanın önemli sloganlarından 'Gücümüze güç katın' fikrini pekiştiriyor. Bu arada görüntüye gelen duble yollar, hızlı tren gibi hizmetler de alt metin olarak kampanyayı destekliyor.
Diyeceğim o ki, yeni klip gerçekten de 'forslu' olmuş...

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN