Türkiye'nin en iyi haber sitesi

YÜKSEL AYTUĞ
YÜKSEL AYTUĞ

İşkence bitiyor

Bu köşede en az beş kez yazdım. Reklam kuşağı başlarken, izleyicinin dikkatini daha fazla çekmek için sesin yükseltilmesinin 'Çin işkencesi' haline geldiğini anlattım. "İnsanlar, elleri sürekli ses düğmesinin üzerinde televizyon izlemek zorunda kalıyor" dedim. İzleyiciyi sürekli 'dürten', hatta 'çimdikleyen' bu kaba uygulamanın 'ilkellik' olduğunu vurgulamaya çalıştım. Nihayet RT ÜK sesimizi duydu. Kurulun, Radyo ve Televizyon Yayınlarında Uygulanacak Ses Seviyesine İlişkin Yönerge'si ile artık reklamlarda ve program tanıtımlarında dikkat çekmek için ses seviyesini yükselten kanallara ceza verilecek.
Sıra geldi dizilerdeki diyalogların ardına konulan ve konuşulanları anlamamızı engelleyen yüksek volümdeki müziklere... Ha gayret, olacak, o da olacak...

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN