Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ermenek'te madenden çıkacak çocuklarının cenazesini bekleyen 75 yaşındaki Ayşe Teyze, "Suların içine baktım, bulamadım... Ben yavrumu isterim. Hep yola bakıyorum çıkıp gelecek diye... Bana oğlumu verin" diye ağlıyor. Gözyaşları, yüzünün kırışıklarına sığmıyor, yatağını aşıyor, çağlayan oluyor.
Kocası diyor ki; "Diğerleri gitti, cenazelerini kaptı.
Biz cenazemizi bile kapamadık..."
Sanırsınız dağıtılan, bedava kömür... Çaresizliğin böylesi, tıkaç olup oturuveriyor insanın boğazına...
Haydi şimdi sofradaki çorbaya kaşık salla sallayabilirsen...
Kadının kocası ölmüş...
Şefkat arayan üç çocuk, öz babaları gibi sarılmışlar üveyine... 15 yıl sonra ortaya çıkmış ki; babaları Şaban Bayri'nin katili, o üvey baba Mehmet Eray'mış... Hayretten açılan ağızlarda şimdi nasıl çiğnenir o lokmalar söyler misiniz?
Sırtından kalleşçe vurularak şehit edilen astsubay Necdet Aydoğdu'nun cenaze haberini izlerken görmüş onun evini, Fransa'da yaşayan sıva ustası Ali Dal... Türk bayrağı asılı tek kat evin sıvasız duvarlarından utanmış. Önce karısına, ailesine danışmış, sonra hemen dönmüş Türkiye'ye... Şehidin hamile eşine, vatanında sahip olduğu tek mülk olan Eskişehir'deki dairesini bağışlamış...
Ali Usta gözyaşları içinde konuşuyordu haber bülteninde: "Mezara mı götüreceğim ben o evi?
Zaten yılda bir kez gelip üç-dört gün kalıyorduk.
Allah bana bir daha verir. Şimdi bize birlik, beraberlik lazım..."
Sıvacı Ali bu kez elinde mala olmadan sıvamıştı bir çatlağı... Ve bu defa soframdaki tabağın içine damlayan; umuda bulanmış insanlık onurunun gözyaşlarıydı...
Zayıflamak için diyetisyenlere binlerce lira bayılan, iki kilo vereceğim diye dağ tepe koşan arkadaşlara tavsiyemdir:
Her gün sabah akşam iki bülten izleyin, lokmalar boğazınıza dizilip bir haftada iğne ipliğe dönmezseniz, ne olayım...
Tabii yanında egzersizi de unutmayın. Hangi egzersizi mi?
Yüreğinizi duyarlılık ve vicdanla çarptırmayı...

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN