Türkiye'nin en iyi haber sitesi

YÜKSEL AYTUĞ
YÜKSEL AYTUĞ

Canavar yaratmayalım

Gün geçmiyor ki haber bültenlerinde trafik canavarlarının çekip sosyal paylaşım sitelerine servis ettikleri 'dehşet verici' görüntüler yayınlanmasın. Trafikte motosikletin üzerine yüzüstü yatıp saatte 140 kilometre ile gidenler mi istersiniz, direksiyonu bırakıp horon tepen minibüs şoförleri mi, önünde giden kamyonun kasasına tutunup seyahat eden çılgın motosikletçiler mi...
Haberci dostlarımı bilemem ama ben bu görüntülerin 'haber değerini' tartışmaya açmak istiyorum. Kamyon kasasına tutunan motosikletçinin arkadaşları bir yandan görüntüleri kaydedip diğer yandan şöyle diyorlardı: "Şimdi bunu çakarız Face'e..." Yani amaç, internette tık'lanmak ve beğeni almak... Hatta 'kısmet olursa' haber bültenlerinde de görünmek... Hem de hayat pahasına...
İyi de sevgili haberci dostlar, bu görüntüleri neredeyse her gün bültene dayamakla, 'hayatı pahasına şöhret peşine düşenleri' hep beraber ödüllendirip teşvik etmiş olmuyor muyuz? Sıradan bir genç, bültendeki haberi seyredip 'Ben daha çılgınını yapar, bültene çıkar, akşam da arkadaşlara hava atarım' demeyecek mi?
Lütfen bülten marifetiyle trafik canavarı yaratmaktan vazgeçelim...

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN