Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Okurumuz Suzan Bakkal, bazı çocuk kanallarında yayınlanan çizgi filmlerin kullandığı Türkçe'nin zararlı etkilerinden söz ederek, TRT Çocuk'un bu konuda gösterdiği özen ve duyarlılığı takdir etmiş:

TÜRKÇE BOZULMUŞ

" Sayın Yüksel Aytuğ, yazılarınızı büyük bir beğeni ve dikkatle takip ediyorum. Geçenlerde yayımladığınız gençlerin oluşturduğu yeni dille ilgili yazınızı da dikkatle okudum ve inanın kullanılan kelimelerin hiçbirini bilmediğimi fark ettim. İzlediğim çizgi filmlerde bile kullanılan Türkçe'nin ne kadar bozuk olduğunu yazınızdan sonra anladım. Disney Chanell kanalında yayımlanan Doreamon çizgi filminin tercümesinde kullanılan 'Ürkünç' kelimesi gibi... (Korkunç ve ürkütücü arası bir şey sanırım) Tabii ki bu çocuklar büyüdüklerinde o tuhaf kelimeleri kullanır. Daha çocukken bunları duyuyorlar çünkü... Bu yüzden TRT Çocuk kanalının yerli çizgi film atağını takdir etmemek mümkün değil, en azından kendi adetlerimizi yansıttıkları için. İnşallah uzun yıllar siz yazmaya, biz de sizi takip etmeye devam ederiz. Saygılar..."

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN