Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kendisine 'ilişki gurusu', 'aşk doktoru' ve 'evlilik koçu' sıfatı yakıştırıp hizmet veren pek çok kişi türedi.
İşini, gerçekten aldığı eğitimin ışığında, bilimi rehber edinerek layıkıyla yapanların yanında 'guru guruya' icra edenlere de sıkça rastlıyoruz. Ama bizim memlekete aşk doktorundan ziyade 'ayrılık doktoru' lazım gibi geliyor bana. Son günlerde ayrılan ya da boşanma aşamasına gelen eşlerin, sevgililerin medyaya yansıyan haberlerini onlar adına 'utanarak' okuyor, izliyorum. Yıllarca aynı yastığa baş koyan insanların, ayrılık kararı alır almaz tüm kirli çamaşırlarını ortaya dökmeleri, birbirlerinin ipliğini pazara çıkarmaları midemi bulandırıyor.
Yatak odalarının duvarları arasında kalması gereken en mahrem sırlar bile fütursuzca ifşa ediliyor. Bazen onlar eski eşlerini rezil etmek için medyayı kullanıyor, bazen medya bu zaaflarından yararlanmak için onları... Sonunda iş iyice çirkinleşip mahkeme koridorlarına taşınıyor.
Burada o çiftlerin isimlerini ve medyaya yansıyan rezilliklerini tekrar anacak değilim. Ama gördüğüm kadarıyla 'ayrılmak' da evlenmek kadar özen, dikkat, ahlak ve saygı gerektiren bir süreç. Bu hassas dönemde kendi kendine yetemeyenler, krizi yönetecek güç ve cesarete sahip olamayanlar, öfke kontrolünü bir türlü sağlayamayanlar için rehberlik hizmeti verecek 'ayrılık doktorlarına' kesinlikle ihtiyaç var.
Bir de ekrandaki dest-i izdivaç programlarının yanına boşanmayı beceremeyen çiftlere yardımcı olacak redd-i izdivaç programları mı iliştirilse ne?

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN