YÜKSEL AYTUĞ
YÜKSEL AYTUĞ

Klavyeler Türkçeleşirken...

Köşemizin lojistik destek subaylarından Kemal Kozan yine ilginç bir konuya dikkat çekmiş:
"Bugün (31 Ağustos 2015 Pazartesi) haber kanallarının birinde klavyelerin artık Türkçeleşeceğine dair bir haber izledim. Daha sonra favori kanallarımdan TRT Belgesel'i açtım. Yabancı kaynaklı belgeselde (muhtemelen ABD) tarım makinelerinin uydudan kontrolle makinisti olmadan hatasız nasıl hasat yaptığından tutun da güneş almayan evlerin güneş ışığı aktarım borular ile nasıl aydınlatıldığına, yağmur sularının nasıl depolanıp tekrar kullanıldığına kadar değişik buluşlar anlatılıyordu. Şimdi sen buna benzer buluşlar yapamayıp daha da ötesi o Türkçeleştirmeye çalıştığın klavyenin teknolojisini bile dışardan aldıktan sonra üzerine delete yerine sil, enter yerine giriş yazsan ne yazar, yazmazsan ne yazar... Saygılarımla."

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN