Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Televizyonun belli başlı hedef kitlesinin kadınlar olduğunu biliyorum. Ama ekran başındaki erkekleri de ihmal etmemek gerek. Bu kez televizyon sektörünün genel analizini yapmak için özellikle erkeklerin ilgi alanına giren 'futbolu' kullandım. İşte televizyon sahasında 10 kusurlu hareket:
1- Rakibe tekme atmak ya da atmaya teşebbüs etmek: Zorlama şiddet görüntülerinden reyting süzmeye çalışmak.
2- Rakibe çelme takmak ya da takmaya teşebbüs etmek: Rakip kanalın hamlelerine göre dizinin gününü, saatini değiştirmek.
3- Rakibin üstüne sıçramak: Başrol oyuncularını soyup cinsellik üzerinden reyting toplayarak rekabete girişmek.
4- Kasıtlı olarak topa elle müdahale etmek: Toplumdaki çocuk ve hastalık zaafını kullanarak senaryo yazmak.
5- Rakibe vurmak ya da vurmaya teşebbüs etmek: Sezon ortasında daha yüksek ücret önerip rakip oyuncunun, yönetmenin aklını çelmek.
6- Rakibi itmek: Sette sahte aşk ve kavga üreterek gündem oluşturup rakiplerinin önüne geçmeye çalışmak.
7- Topa sahip olmak için hamle yaparken toptan önce oyuncuya temas etmek: Reyting deneklerine direkt ulaşıp manipülasyon yapmak.
8- Rakibini tutmak: Rakip kanalda yeni başlayan dizinin karşısına, gişesi en yüksek sinema filmini koymak.
9- Rakibe tükürmek: Rakip dizinin fan sayfasına izleyici gibi sızıp ağzına geleni söylemek.
10- Rakibe şarj yapmak: Rakip dizi oyuncularını ve programlarını, kendi grubunun gazete ve televizyonlarında küçük düşürmek.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN