YÜKSEL AYTUĞ
YÜKSEL AYTUĞ

Halit Kıvanç için Etiler’e

Bu hafta benim de size bir mektubum var. Sizleri önemli bir organizasyondan haberdar etmek istiyorum.
İstanbul'un güzide semtlerinden Etiler, bu hafta sonu harika bir festival ile şenleniyor. Bugün ve yarın üçüncüsü düzenlenecek olan Etiler Festivali, Nispetiye Caddesi üzerinde yer alan Etiler Lisesi'nin bahçesinde gerçekleştirilecek.
Etiler Festivali, bugün, Jozi Levi Bate Bumbo Ritm ve Dans Grubu'nun karnaval ziyafetiyle saat 11.00'de Akmerkez'in önünden başlayacak. Festivali benim için cazip kılan nedenlerden biri de Türkiye Klasik Kulübü'nün düzenlediği ve Etiler'de yaşayan klasik otomobil sahipleriyle ünlü isimlerin katılacağı klasik otomobil geçişi... Saat 11.30'da Akmerkez'in önünden start alacak olan klasik otomobiller, saat 12.30-15.30 arasında yine Akmerkez'in önündeki sergide Etiler sakinleriyle buluşacak. Gelelim bu festivali benim için çok önemli kılan asıl sebebe... Etiler Festivali'nde bu yıl ilk kez, alanında artı değer üreterek topluma katkı sağlamış;
Levent ve Etiler'le bütünleşmiş duayen isimlere Emek ve Şükran Ödülü verilmeye başlanacak. Bu ödülün ilki, Halit Kıvanç'ın ellerinde yükselecek. Bendeniz de saat 18.00'de başlayacak törende, , Atilla Dorsay, Aydın Boysan, Tunç, Göksel Kortay, Güven Taner, Hakan Bilgin, Nebil Özgentürk ve Rıza Silahlıpoda ile beraber sevgili Halit Ağabey için bir konuşma yapacağım. Hâlâ inanmakta güçlük çekiyorum. Ben; çocukluğumun, gençliğimin idolü, gazetecilik ve televizyonculuğu meslek seçmeme sebep olan kahramanlarımın başında gelen Halit Kıvanç için konuşma yapacağım ha! Sadece bu bile benim için koca bir 'Meslek Onur Ödülü' demek...

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN