Türkiye'nin en iyi haber sitesi

YÜKSEL AYTUĞ
YÜKSEL AYTUĞ

En ‘baba’ trafik magandası

Haber bültenlerine düşen görüntü, trafik magandalığının 'babadan evlada geçen' kötü bir miras olduğunu kanıtlar nitelikteydi. Bir baba, şoför mahallinde 5-6 yaşındaki kızını kucağına oturtmuş, hızla akan trafikte aracın direksiyonunu tamamen ona emanet etmiş, bu anın keyfini(!) çıkarıyordu. Ama keyfi, bununla da sınırlı kalmamış, görüntüleri hesabından yayınlamakta bir sakınca görmemiş, mutluluğunu herkesle paylaşmıştı!
Asıl düşündürücü olan ise babanın, kızına direksiyon başında verdiği öğüttü. "Polisi görünce ne yapacaksın kızım?" diye sordu. Kız, daha önceden aldığı eğitimi(!) uygulayıp hemen siper alarak, "Böyle eğilip saklanacağım babacım" dedi.
Haberin arkasından iki gün boyunca bültenleri, gazete sayfalarını takip etmeye çalıştım. Benim izlediklerim ve okuduklarım arasında o babanın akıbetinden söz edilmiyordu. Oysa internet hesabı, adı sanı belliydi. Bir trafik müdürü, bir savcı çıkıp da bu 'ibretlik' suçu kovuşturmayı akıl etmedi. Şu garip kulunuzdan başka tek bir gazeteci de, görüntünün münferit bir olay değil, 'topluma karşı işlenmiş bir suç' olduğunun ayırdına varamadı. Yazık ki ne yazık!

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN