Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Günlerden cumartesi...
Her hafta olduğu gibi bugün de sizlerden gelen mektupları bekliyorsunuz değil mi? Ama sizden bir haftalığına izin istiyorum.
Çünkü bugün 10 Kasım. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün milletin bağrına defnedildiği günün yıl dönümü. Öyleyse 'Okur Mektupları' bir hafta daha bekleyebilir. Bugün, Anıtkabir Komutanlığı'nın katkılarıyla, Anıtkabir'i ziyaret eden çocukların Atamız'a yazdığı mektupları derlemek istedim. Ruhu şad olsun...

'BİRİNCİ VAZİFEMİ UNUTMADIM ATAM'
", 2 yaşımdan beri seni fotoğraflarından çok iyi tanımama rağmen 13 yaşımda huzuruna gelmem benim için üzücü. Her niyet ettiğimde mutlaka bir engel çıktı. Olsun, şimdi sana geliyorum ya... Sana gelmeden önce duygularımı yazmam değil de huzurunda neler hissedeceğim çok önemli olacak benim için. Bağrından böyle büyük bir dünya lideri çıkardığı için ulusumla gurur duyuyorum.
Kendini hiçe sayarak özgür, bağımsız bir millet için hayatını adamış sevgili Atatürk'ün torunu olmaktan onur duyuyorum. Sevgili Atam; sana tüm yaptıkların için teşekkürlerimi sunmaya, önünde saygı ile eğilmeye, her şeyden önce seni düşüncelerin alamayacağı şekilde sevdiğimi söylemeye geldim.
Sana 'Rahat uyu Atam, en büyük eserim dediğin Cumhuriyet bizlere emanet' demeye geldim. Birinci vazifemi hiç unutmayacağımı söylemeye geldim." (Sude, 25/04/2014)
"Sevgili Atatürk, seni göremedim ama bıraktığın miraslarını görme şansına sahip oldum. Mirasına her zaman sahip çıkacağım.
Buna verebileceğim en güzel örnek, şu an okumakta olduğum 'dur. Senin varlığın ve bıraktıkların yolunda tüm çocuklar olarak ilerliyoruz." (Buse Şimşek/ İstanbul/ Esenyurt Zübeyde Hanım İlkokulu/3/B Sınıfı)

'SİZ İYİ KALPLİ BİRİSİNİZ'
"Sevgili Atam, siz çok cesaretli, zeki, zorluklara karşı yılmayan birisiniz. Bu yeteneklerinizle bizim güzel ülkemizi kurtardınız. Eğer kurtarmasaydınız biz şimdi köle olup başka ülkeler altında ezilirdik. O yüzden size ne kadar teşekkür etsem azdır.
Atam, sizin çocukları çok sevdiğinizi duymuştum. Herhalde bir kanıtı da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı. Çünkü siz o günü bize armağan etmiştiniz.
Atam, sizi tanıdığımda iyi kalpli biri olduğunuzu anlamıştım.
Sizin gibi bir lidere sahip olduğum için çok mutluyum." (Kaan Akman)

'KEŞKE ELİMLE VEREBİLSEYDİM'
"Sevgili Atatürk, bebekliğimden bugüne kadar içimde iyi bir his var. Senin sayende bütün Türkiye ve Türk halkı barış ve huzur içerisindedir. Seni görmedim ama senin iyi kalpli, başarılı ve çok cesur olduğunu biliyorum. Atam, keşke ölmeseydin, bu mektubu ben sana elimle verseydim. Seni rüyalarımda birçok kez gördüm.
Atam, sen benim ve tüm Türkiye için ölmedin, kalbimizde yaşıyorsun. Seni çok seviyorum ve seni hiç unutmayacağım. (Hatice Beyza Bayazıt-Muzaffer Taşdemir/3-D) "Sevgili Atatürk, bu mektubu 29 Ekim akşamı yazdım. Okulumuzda yapmış olduğumuz gösteride duygulanıp gözyaşlarımı tutamadım.
Sanki o anları yeniden yaşadım. Bu Cumhuriyet ne zorluklarla kurulmuş... Kadınlar kucağında bebeğiyle savaştılar. Atatürk; sen bizi korudun, asker ağabeylerimiz ve amcalar bacağını, kolunu ve canını kaybetme pahasına savaşmışlardır. Biz çocuklar adına bizim için kurduğun Cumhuriyet için çok teşekkür ederim Atatürk.
Ben de okuyup öğretmen olmak istiyorum. Bu vatana sahip çıkacak çocuklar yetiştireceğim.
Hatice ve Ayşe kadın, kucağındaki bebek için savaştı. Kolunu kaybeden askerler için bu vatana sahip çıkacağım." (Berna Çalışkan/2/A Dalyan Naciye Tınaz Tepe İlköğretim Okulu)

YAZARIN BUGÜNKÜ DİĞER YAZILARI
Yasal Uyarı:Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN