Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Arda Ayten... Onu artık bütün Türkiye tanıyor.
Atv'nin Kim Olmak ? yarışmasında 1 milyon lira değerindeki son soruyu açtırma hakkı elde eden 19 yaşındaki tıp öğrencisi...
Onu son olarak atv Haber'e verdiği röportajda izledim ve bu gence hayranlığım bir kat daha arttı. Arda, eğitim sisteminden şikayetçiydi.
Dedi ki, "Üniversitede çok nadir olarak hocalarım bana kitap tavsiye etti. Bu çok acı verici. İnsanı araştırmaya, kitap okumaya sevk etmiyorlar. Üniversiteye mi, kütüphaneye mi gitmeliyim diye düşündüğümde hep kütüphaneyi seçtim." Arda, kazanacağı 1 milyon liranın hayatını çok fazla değiştirmeyeceğini, çünkü hedeflerinin uzun vadeli olduğunu söyledi. En önemli amacını da şöyle özetledi: "Her konuda en az 1.5 saat konuşabilecek kadar bilgi birikimim olmasını arzu ediyorum." Eğitime yön verenlerin Arda'nın bu sözlerine kulak kabartmasını öyle çok isterim ki...
Kim Milyoner Olmak İster?'in yeni sezondaki ilk programında 1 milyon liralık soruyu yanıtlayacak olan Arda, ekonomik durumu elvermediği için yılda 'sadece' 150-200 kitap alıp okuyabildiğini söylüyor.
Bu nedenle muhabirin sorduğu "Yarışmaya nasıl hazırlanıyorsunuz?" sorusu bana biraz abes geldi doğrusu.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN