Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Haberler şöyle: Yeditepe Üniversitesi Tarih Bölümü'nde iki yıl okuyan Aysun Kayacı, kalan iki yılını Harvard Üniversitesi'nde tamamlayacakmış. Aysun'un puanları Yeditepe'den Harvard'a yatay geçiş yapmak için yeterliymiş. Şahane... Düşünsenize dünyanın en önemli ve en prestijli üniversitelerinden birinde okuyorsunuz. Hem de yatay geçişle! Acaba bizim oğlumuz da Aysun kadar şanslı olacak mı? (17 yaşında ve aynı anda hem ÖSS, hem de Amerika için çalışıyor. Sonra çocuk 'Madem Harvard'a böyle kolay giriliyor, ben niye çalışıyorum bu kadar' demez mi? Eğer böyle bir soru sorarsa biz ona ne yanıt veririz?) Şaka bir yana, bu işin suyu çıktı. Harvard'da okuyanlara da, Harvard mezunlarına da ayıp oluyor. Aysun, Harvard'da sadece ziyaretçi. Buradaki bir üniversiteden oraya yatay geçiş olmuyor. Aysun ziyaretçi öğrenci sıfatıyla iki ders alacak ve kasım sonunda da Türkiye'ye dönecek... Üç aylık bir Amerika seyahatini parlak bir kariyer öyküsüne çevirdik ya, helal olsun bize!

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN