Bonkörlüğü ile tanınan ve neredeyse her hayır işinde en ön saflarda yer alan Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu'nun yardım için yine elini cebine attığını öğrendim. 2011 yılında son 60 yılın en büyük açlık felaketini yaşayan Somali'ye 2 bin 750 milyon TL'lik rekor bağış yapan, bir canlı yayında sevgilisinin hediye ettiği saatin değeri olan 60 bin doları eğitim için bağışlayan, Tesla Roadster elektrikli otomobilini İTÜ'ye veren Ağaoğlu, bu kez de Deniz Temiz Derneği/TURMEPA için elini cebine atmış.

İSTANBUL BOĞAZI'NI TEMİZLEYECEK
Ali Ağaoğlu; Rahmi Koç'un kurucusu ve onursal başkanı olduğu, Tezcan Yaramancı'nın yönetim kurulu başkanlığını yürüttüğü TURMEPA'ya, 350 bin lira değerinde bir atık alım teknesi satın alacak. TURMEPA'nın, denizlerimiz ve kıyılarımızdaki kirliliği önleme ve biyolojik çeşitliliği koruma konusunda verdiği mücadeleye, Ağaoğlu da katkı sağlamak istemiş. Dalaman, Göcek, Marmaris ve Çeşme koylarında teknelerden kaynaklanan ve koylarda biriken atıkların toplanması amacıyla dört atık alım teknesi olan TURMEPA'ya beşinci tekne Ağaoğlu'ndan gelecek.
Ali Ağaoğlu'nun alacağı teknenin, İstanbul Boğazı'nın temizliği için kullanılacağını öğrendim.
Son üç yılda 14 milyon litre atık su ve yaklaşık 140 bin torba katı atığın denize karışmasını önleyen TURMEPA, Ağaoğlu'nun bağışlayacağı tekneyi Boğaz'daki çalışmalarına yoğunlaştıracak. Ali Ağaoğlu'nun da, denizlerimizin temiz kalması için canla başla çalışan TURMEPA üyelerinin de yüreklerine sağlık...

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN