Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bundan 10 yıl önce hayatımıza 'Azgın Teke Sendromu' diye bir tanım girmişti. Orta yaş krizinin çözümünü evinin dışında arayan erkekler için kullanılan bu tanım, bir dönem özellikle sosyetede kol gezmişti! Öğrendim ki; bu tanım yıllar sonra 88 yaşındaki efsane reklamcı Affan Başak'ta tekrar hayat bulmuş! Evet; yanlış okumadınız... 88 yaşındaki Affan Başak; 'Azgın Teke Sendromu'na kapılıp 40 küsur yıllık eşi Prof. Dr. Oya Başak'ı yarı yaşındaki bir kadın için terk etmiş...

SEVGİLİSİYLE KARAYİPLER'E GİTMİŞ
Şimdiye kadar bu sendroma genelde 50-60 yaşındaki erkekler kapılmış; onlar da eşlerini 20'li yaşlardaki kadınlar için terk etmişlerdi. Ancak 88'lik Affan Başak'ın 20'li değil, 40'lı yaşlardaki bir kadın için evini terk ettiğini öğrendim! Affan Bey, uğruna üç kızının annesini terk ettiği kadınla, Kıbrıs'ta düzenlenen bir tavla turnuvasında tanışmış ve aşık olmuş. İstanbul'a döndükten sonra eşi Oya Hanım'a durumu anlatan bir mektup bırakan Affan Bey, bankada ortak hesaptaki parayı da çekip sevgilisi ile Karayipler'in yolunu tutmuş...

KIZLARI DA VAZGEÇİREMEMİŞ
Yarı yaşındaki sevgilisiyle Karayipler'de gününü gün eden Affan Başak, dönüşte karşısında eşi Oya Hanım'ı değil ama boyunca üç kızını bulmuş. Kızları Affan Bey'i yolundan döndürememiş ama en azından maddi konularda anneleriyle ortak bir noktada buluşma konusunda ikna etmişler. Boşalttığı iddia edilen bankadaki paralar ve diğer mallar konusunda ortak bir paydada buluşmuşlar. Bu arada 2005 yazında Torba'daki yazlıklarında kalbi duran ve tekrar hayata döndürülen Affan Başak'ı geçenlerde bir arkadaşım görmüş; "Vallahi en az 20 yaş genç görünüyordu" dedi! Oya Başak'ın ise Affan Bey'in tersine resmen çöktüğü konuşuluyor.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN