BÜLENT CANKURT
BÜLENT CANKURT

Mamut Art için görkemli davet

AKKÖK AİLESİ SANAT İÇİN BİR ARAYA GELDİ AMA BİR EKSİKLE!

2013 yılından beri bağımsız sanatçıları desteklemek için düzenlenen 'Mamut Art Project' (MAP) geçen hafta dördüncü kez sanat tutkunlarını bir araya getirdi. Akkök Holding, ana sponsoru olduğu Mamut Art Project için ve sanat dünyasından ünlü isimlerin katıldığı bir davet verdi. Akkök Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Raif Dinçkök, yönetim kurulu üyeleri Dinçkök Çiftçi, Raif Dinçkök, Alize Dinçkök Eyüboğlu ve Melis Çiftçi Gürsoy dahil neredeyse bütün aile davetteydi. Neredeyse diyorum çünkü bir eksik vardı. 2012 yılından bu yana kardeşleri Ali Raif Dinçkök ve Nilüfer Dinçkök Çiftçi ile mahkemelik olan Ömer Dinçkök davette yoktu.

'BEN DE VARIM'A CEVAP MI?
Akkök Holding'in ortağı Ömer Dinçkök, geçen hafta başında kardeşleri Ali Raif Dinçkök ve Nilüfer Dinçkök Çiftçi ile şirketleri aleyhine açılan sermaye artımı iptal davasını kazanmış; 'Ben de varım' demişti... Hatta, kardeşleri ve 10 şirket yöneticisinden şikayetçi olmuştu. Daha önce de Mamut Art'a sponsor olan Akkök Holding Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu, hiçbir etkinliğe tam kadro katılmamıştı. Ömer Dinçkök, karşısında aldıkları mağlubiyete, 'bir aradayız' mesajını vermek istediler anlaşılan. Bakalım devam eden davaları nasıl sonuçlanacak...

2 SUÇTAN 12 YIL HAPİS İSTENİYOR
Yargılama sonunda mahkeme heyeti; Ali Raif Dinçkök, Nilüfer Dinçkök Çiftçi ve diğer ortaklarca olağanüstü genel kurulda onaylanan sermayenin 47 kat artırılmasına ilişkin genel kurul kararını, kanuna ve dürüstlük kuralına aykırı görerek iptal etti. Ömer Dinçkök, holdinge yüksek faizle borç para verdiklerini iddia ettiği kardeşleri ile 10 şirket yöneticisinden şikayetçi oldu. Şirketin zarara uğratılması, emniyeti suistimal ve tefecilik suçlamasıyla dava açıldı. Ali Raif Dinçkök ile Nilüfer Dinçkök Çiftçi hakkında güveni kötüye kullanma suçlarından ayrı ayrı yedi yıla kadar, tefecilikten ise beş yıla kadar hapis cezası isteniyor.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN