Türkiye'nin en iyi haber sitesi

, Gülben Ergen, , Emrah, ve gibi onlarca ünlü ismin unutulmaz sözleri, bir sergiye konu oldu. Çağdaş sanatçı Aykut Cömert, Galeri Siyah Beyaz’da bu sözlerin yer aldığı Söz Uçar Hasar Kalır isimli bir sergi açtı. Sergi, 8 Nisan’a kadar ziyaret edilebilir

Ünlülerin geçmişte söylediği unutulmaz sözler, günümüzde hâlâ konuşulmaya devam ediyor.
Hatta bazı sözler, kişilerin kendisinden bile daha ünlü hale geldi. Peki bu efsane sözlerin sanat dünyasına da ilham olduğunu biliyor muydunuz?
O halde tanıştırayım; eserin adı 'Söz Uçar Hasar Kalır'. Eser, bugüne kadar kimlikleri konu alan video art çalışmalarıyla çok konuşulan sanatçı Aykut Cömert'e ait.
Cömert; Galeri Siyah Beyaz'ın 35'inci yılı için hazırladığı yeni video çalışmasında; ünlülerin sözlerini merkez alıyor. 'Söz Uçar, Hasar Kalır', yine kimlik üzerine çalışılmış bir video... Sanatçı, bugüne kadar kitlesel medyada yer olan 34 habere gönderme yaparken, söz sahiplerinin kimlik bilgilerini yok ediyor. 35'nci haber metni olan 'Söz uçar, hasar kalır'la ise sanatseverleri bu kimlikler üzerine düşünmeye sevk ediyor.
Bu eseriyle çok konuşulacak olan başarılı sanatçı Aykut Cömert'e ilham olan ünlülerimize de ayrı ayrı teşekkür etmek gerekiyor.

'FRANSIZLAR'IN ÇOCUKLARI DA FRANSIZCA KONUŞUYOR'

Aykut Cömert'in hazırladığı videodaki 34 söz arasından dikkatimi çekenler şöyle:
- "Bir adaşımı daha döveceğim." ()
- "Sen lümpen nedir bilir misin?" ()
- "Mozart dinlemiyorum ama Türkiye'ye gelirse konserine mutlaka giderim." (Emrah Erdoğan)
- "Çişim geldi." (Tarkan)
- "3-5 bin TL'ye de şıklık mümkün." ()
- "Artık daha aristokrat, daha burjuva, daha halktan cümleler kuruyorum." (Gülben Ergen)
- "Ne dedin sen?" (Sevda Demirel)
- "Şampiyon belli, ikinci kim?" ()
- "Müzikte tek eksiğim opera." (Doğuş)
- "Fransızlar'ın çocukları bile Fransızca konuşuyor." ()
- "Her Türk gencine meşhur olmayı tavsiye ediyorum." (Mirkelam)

YAZARIN BUGÜNKÜ DİĞER YAZILARI
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN