Bir internet sitesinde 'Kadınların erkeklere söylememesi gereken şeyler' başlıklı bir haber okudum az önce.
İşte neymiş; annesini sevmediğimizi, çocuk istediğimizi, eski sevgilimizle ilgili şeyleri söylememeliymişiz.
Tamam! Anlaştık!
O zaman ben de hazır muhabbet açılmışken kadınlara kurulmaması gereken cümleleri söyleyeyim de hizmette kusur etmeyeyim.

"SEN NE ANLARSIN!"
Tabii ki "Kilo mu aldın?"
Velev ki kilo aldık; sen de öküz müsün be kardeşim, söylenir mi? Biz zaten 100 gram alsak fark ediyoruz ve bunun sıkıntısını yaşıyoruz, bir de sen vurmasan olmaz mı?
"Eski sevgilim bilmem ne güzeliydi" ya da eski sevgilisi üzerine türlü türlü övgüler, sınıflandırmalar, yere göğe koyamamalar... Anladık eski sevgilin güzeldi, uzun boyluydu, bacağı bilmem kaç santimdi, babası kocaman adamdı falan da gördüğün gibi 'eski sevgilin'; ben de şu andaki sevgilinim.
Neyi zorluyorsun, amacın ne?
"Sen ne anlarsın ki!" veya aynı türde "Elinin hamuruyla erkek işine karşımasana."
Git cımbızla yol sakalını, bıyığını, göğüs kıllarını. Ne demek "Sen ne anlarsın ki!" Bu nasıl bir aşağılama, küçük görme cümlesidir ki? Diyelim ben anlamıyorum bir halttan; o zaman bir gerizekalıya niçin 'Sevgilim' dersin.
"Siz kadınlar hepiniz aynısınız. Siz erkekler de hepiniz aynısınız. Zaten iki cinsiz değil mi? Biz 'uzaylıyız' iddiasında bulunmadık ki.
Bak yine küçümsüyor.
"Kırmızı ruj mu sürdün?" Yok aslında mavi sürdüm de sana kırmızı görünüyor. "O etek biraz kısa değil mi?" Hayır, değil. "Bikinini çocuk bölümünden mi aldın?", "Sen saçına ne yaptın?.." Yahu boyattım, kestirdim; sana ne?
Hani erkek kısmının kılığımıza, kıyafetimize, saçımıza, rujumuza karıştığı, eleştirdiği her türlü cümle var ya işte onlar.
Bızımlaa değılsınıııız!

ŞIMARIR KORKUSU
Sonra işimizle ilgili kurulan her türlü "Senin işin de iş mi ki" kıvamındaki cümle.
Yaptığımız yemeğin eleştirilmesi.
Yanımızda başka kızlara bakılıp yorumlar patlatılması ve eski sevgililerle alakalı kurulan negatif cümleler...
Bir gün biz de eski olabiliriz, değil mi? Yakışıyor mu yani?
Bu erkeklerin en şehirlisinde bile kadını ezme, aşağı çekme, 'iyi bir şey söylersem şımarır' hastalığı mı var ne?


YAZARIN BUGÜNKÜ DİĞER YAZILARI
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN