AYŞE ÖZYILMAZEL
AYŞE ÖZYILMAZEL

Bu mağduriyet giderilmez

Hiçbir özür, hiç bir kınama, hiçbir şey bu skandalı, bu rezaleti, bu kepazeliği düzeltemez. Metro ile seyahat ederken koltuğunda uykuya dalan üniversiteli genç kız, üzerine gelen sıvıyla irkilmiş. Olan şu: 27 yaşındaki otobüs muavini sapık, yolcu kızın üzerine boşalmış. Kız çığlıklar atmış, şoka girmiş. Orada bulunan avukat bir yolcu hemen devreye girmiş. ve olay yeri inceleme gelene kadar kız yüzünde gözünde, üstünde başında spermlerle saatlerce beklemek zorunda kalmış. Buyurun kadın olmak! Hangi özür, hangi kınama, hangi ceza bu skandalı telafi edebilir? Hangi açıklama, hangi psikolojik tedavi, hangi teselli bu kıza iyi gelebilir? Bunun komik, eğlenceli, geçiştirilecek, normalleştirilecek hiçbir tarafı yoktur ağalar. 'Kızın gece tek başına otobüste ne işi vardı yahu!' diyebilen zihniyetlere de söyleyecek sözüm yok. Sizinle aynı topraklarda yaşamaktan utanıyorum ve tiksiniyorum.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN