Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Meral Okay'ın vakitsiz ölümüne çok üzüldük ama hayat da, 'Muhteşem Yüzyıl' da devam ediyor...
Okay'ın ölümü, dizi, 'O kadın öldü' başlıklı haber vs. çok tartışıldı ama dizinin yeni senaryo yazarının kim olacağı pek konuşulmadı.
Efendim açıklayayım; 'Muhteşem Yüzyıl'ın senaryosu artık Yılmaz Şahin'e emanet. Şahin; genç bir yazar, 1978 doğumlu. İstanbul Üniversitesi'nde tiyatro okudu. 'Taşların Sırrı', 'Aile Reis'i', 'Kartallar Yüksek Uçar', 'Fırtına' dizilerinin senaryo ekibinde yer aldı ama adını, gençlik dizisi 'Kavak Yelleri' ile duyurdu.
Evet, 'Kavak Yelleri' ergen gençlerin aşk meşk dizisiydi ama 'Muhteşem Yüzyıl' tüm Türkiye'nin konuştuğu bir dizi.

YÖNETMENLER ÖNE ÇIKACAK
Aslında 'Muhteşem Yüzyıl', diziden de öte, siyasi arenada derin tartışmalara yol açan bir memleket meselesi.
Okay'la bu dizi yüzünden çok uğraşıldı, zaten o da "Bu dizi beni kanser etti" dedikten sonra aramızdan ayrıldı.
Derdim, Şahin hakkında 'çömez edebiyatı' yapmak değil. Dizi ekibi ve Star TV yöneticileri Şahin'e güvendiklerine göre vardır bir bildikleri.
Şahin zaten senaryo yazımında Okay'dan sonraki ikinci insan, 'tretman yazarıydı'. Yani bir nevi Okay'ın yardımcı kuvveti, askeriydi.
Okay'ın dizinin gelecek sezonları ile ilgili bir taslak bıraktığını hepimiz biliyoruz. Umarım Şahin başarılı olur.
Ancak ben bundan sonra 'Muhteşem Yüzyıl'ın senaryodan çok, bir yönetmen dizisi olarak öne çıkacağını düşünüyorum. Okay büyük bir isim ve markaydı.
Dizinin yönetmenleri olan Taylan Biraderler (Durul ve Yağmur Taylan), Okay'a olan saygılarından dolayı hep ikinci planda kaldılar.
Belki de Okay bütün tepkileri kendi göğüsleyerek, genç yönetmenleri korudu.
Artık diziyle ilgili çıkacak olası tartışmalarda Taylan Biraderler'in öne çıkacağını, Şahin'in ise sadece işine odaklanacağını düşünüyorum.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
SON DAKİKA