MEVLÜT TEZEL
MEVLÜT TEZEL

Kaç ayda çekildi?

"Kaç ay olacak? Cem Yılmaz bir oyununda kameraların karşısına geçti ve kayıt yapıldı" diyorsanız, yanılıyorsunuz.
'CM101MMXI FUNDAMENTALS' gösterisi sinemalar için dört ayda hazırlandı. Yedi dijital kamerayla iki ana gösteri çekildi ama içinde, az da olsa diğer oyunlardan eklenen sahneler de var.

EN KâRLI YAPIM
Tam 250 oyunun HD kayıdı tek tek incelendi ve en komik anlar seçildi! Ve bu sahneler tıpkı bir sinema filmi kurgular gibi uzun bir süreçten geçerek bir araya getirildi.
Tabii perdeye yansıyanı izlediğinizde tam bir stand-up tadı alamıyorsunuz ama canlı performansa çok yakın bir atmosfer elde edilmiş.
Hatta aralara gülme efekti bile eklenmiş.
Evet, Yılmaz'ın buna ihtiyacı yok ama bazı gülme efektleri izleyiciyi daha çok stand-up havasına sokmak için yapılmış.
Cem Yılmaz'ın artık film çekmesine gerek yok; böyle yılda bir stand-up film vizyona soksa aynı parayı kazanır. 'CM101MMXI FUNDAMENTALS' düşük maliyete hazırlandığı için kâr maliyet açısından da incelenmeli. Bence en çok kâr eden yapım olabilir!

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN