MEVLÜT TEZEL
MEVLÜT TEZEL

'Bizim Okul' ve dindarlık

Yazar Fikri Akyüz, Twitter'da Başbakan'ın 'dindar gençlik' istediğini ama 'Bizim Okul' dizisinin 'zırtapoz gençlik' yetiştirdiğini yazmış.
Ardından şunu sormuş: "atv'nin 'Bizim Okul' dizisindeki tiplemelerle mi bu gençlik 'asımın nesli' olacak?
Akyüz, atv'yi Diyanet İşleri'nin yeni açılacak TV kanalıyla karıştırıyor galiba!
Kaldı ki; Diyanet TV bile böyle bir misyon üstlenmez.
Akyüz; atv'nin 'Karadayı'sı, 'Kurtlar Vadi'si, eğlence programları ve yarışmalarıyla major bir kanal olduğunu bilmiyor mu?

DİZİYİ AKYÜZ ÇEKSİN!
Ana akım TV kanallarını da geçtim; hangi TV kanalı, Akyüz'ün istediği misyonu üstlenerek dizi çektiriyor?
'Bizim Okul'; eğlenceli bir okul dizisi, 'Hababam Sınıfı'nın ekranda onlarca kez denenmiş dizi versiyonu...
Dizinin tek bir misyonu var; izleyiciyi güldürmek, günün stresinden uzaklaştırmak, arada faydalı mesajlar vermek ve kanalına prime-time'da reyting kazandırmak. Major TV kanallarının görevi eğitici olmak değildir.
Ticari kuruluşlar olarak halkı eğlendirmeye ve hoş vakit geçirtmeye odaklanırlar. Tabii ki bu, etik değerleri hiçe saymak anlamına gelmez.
Özetle atv; 'açık öğretim' yayını yapmıyor!
Fakat Akyüz çok istiyorsa, böyle bir dizi senaryosu yazabilir; kendisinde o potansiyel var.
Vakti zamanında yazdığı şu tweet'te gizli o potansiyel:
"İçkiden nefret ediyorum. Kızımı ilkokula yazdırırken sınıfının 1-A olduğunu fark ettim. Kızıma 'bira'yı çağrıştırmasın diye 1-B'ye nakletmiştim."
Bunları niye yazıyorum ki? Bu tartışmalar bin kere yapıldı, artık ilkokul çocukları bile bunların boş tartışmalar olduğunu biliyor.
Akyüz bilmiyor mu? Tabii ki biliyor.
Asıl soru: Bildiği halde o saçma tweet'leri niye yazıyor?
Aklı sıra muhafazakâr kesimi gaza getirmeye çalışıyor ama muhafazakâr kesimin zekasını aşağıladığının farkında değil! Olmadı Fikri Akyüz, otur sıfır!

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN