Beşiktaş; forma göğüs reklamı için Vodafone ile 2014/2015 sezonundan başlamak üzere 3+2 yıllık toplam 29 milyon dolara anlaştı.
Kulüp; ayrıca Vodafone ile reklam hakları, stadyum isim hakkı sponsorluğu ve stadyum teknoloji alt yapı yatırımı için 10+5 yıllık toplam 116 milyon dolara el sıkıştı.
Beşiktaş, Toyota'dan forma reklamı için yıllık 3 milyon dolar alıyordu. Şimdi ise Toyoto'dan aldığının yaklaşık iki katını alacak.
Siyah-beyazlılar; Fiyapı ile ise isim hakkı için yıllık 3 milyon dolara anlaşmıştı. Şimdi Fiyapı'dan aldığının üç katını alacak.

YILDA 13.5 MİLYON
Galatasaray; Türk Telekom ile stad için 10 senelik 80 milyon dolara, forma reklamı için de altı yıllık 35 milyon dolara anlaşmıştı. Bu rakam 10 yıl için toplamda 115 milyon dolara çıkıyor. Yani Galatasaray'ın kasasına senede 11.5 milyon dolar giriyor.
Beşiktaş'ın forma sponsorluğunun 15 yıl süreceğini hesap edersek, toplamda 87 milyon dolar kazanacak.
Bu rakama stat sponsor anlaşmasını da eklersek; Karakartallar, toplamda 203 milyon dolar kazanacak. Bu da yıllık 13.5 milyon dolar eder.
Bu rakamlar, Beşiktaş'ın; forma ve stat sponpor gelirlerinde Galatasaray'ı geçtiğini gösteriyor.
Vodafone Arena, yapılacak konserler ve etkinliklerden gelecek geliri de unutmayalım.
Vodafone Arena üstün teknoloji ürünü yeni bir stad olacak.
Merkezi konumu da dikkate alındığında; Vodafone Arena, İstanbul'da bütün dev organizasyonların yeni adresi olacak.

Eminim Beşiktaşlılar şimdi, "Keşke önceki yönetimlerin bıraktığı borçlar olmasaydı" diyordur. Zararın neresinden dönülürse kârdır! Fikret Orman büyük bir işe imza attı. Beşiktaş, bu anlaşmayla marka değerini inanılmaz yükselti.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN