Türkiye'nin en iyi haber sitesi

MEVLÜT TEZEL
MEVLÜT TEZEL

Bir jet-ski hikayesi

"Bu olay 10 senedir fenomen olmuş durumda. Aslında ciddi bir olay; 14-15 saat boyunca denizin ortasında ölüm-kalım savaşı verdik. İnsanları da anlıyorum; olayın özünde ciddi bir geyik potansiyeli var. İnsanlar orada olup biteni kendi gözleriyle görsün diye, jet-ski olayını sinemaya taşımaya karar verdim. Mizahi bir anlatımı olacak çünkü insanları o dramanın içine sokmak istemiyorum. Çekimlere yazın başlayacağız."
Bu sözler, Beyaz Show'a konuk olan Gökhan Özen'e ait... Özen'in 2003 yılında Kıbrıs'ta jet-ski ile kaybolması, hâlâ esrarını koruyan bir hadise. TV kanalları canlı yayına geçmişti, DMC'nin o dönemdeki genel koordinatörü Ercan Saatçi, Özen'in bulunması için iki helikopter kiraladığını açıklamıştı. Özen'in Akdeniz'in ortasında köpekbalıklarıyla ölüm kalım mücadelesi verdiği söylenmişti.

DOĞRU MUYDU?
Ancak bazıları hâlâ bu olayın düzmece olduğunu düşünüyor.
Özen'in, tam da yeni albümünün çıktığı sırada kaybolması ve bulunduktan sonra düzenlenen basın toplantısında her yere yeni albümünün afişlerinin asılması, kafalarda soru işareti yaratmıştı.
Bu kayıp hikayesi, o dönem öyle çok ilgi görmüştü ki; film çekimi için gittiği Girne'de kayalıklardan denize atlayan şarkıcı Doğuş da kaybolmuştu!
Öte yandan Özen'in gerçekten kaybolduğunu ama anlatıldığı gibi köpekbalıklarının arasında kalmadığını, olayı Saatçi'nin abarttığını söyleyenler de var.
Hatta Özen, Saatçi'ye bu yüzden kızgınmış. Özen, Saatçi'nin olayı abarttığı için gerçekte yaşadığı hayat mücadelesinin alay konusu olmasına çok üzülmüş.
Vallahi Özen yaşanmamış bir olayı, 'gerçek bir hayat hikayesi' diye filme çekmez herhalde. Böyle bir şey yaparsa, biri mutlaka çıkıp gerçekleri açıklar.
Benim anlamadığım; ölümkalım savaşı verdiğini ve bunu anlatmak için bir film yapacağını söyleyen Özen'in yaşadıklarını komediyle anlatmak istemesi.

ÇEKME BU FİLMİ!
Özen, hem dalga geçilmesine üzülüyor, hem de komedi yapacağını söylüyor; enteresan!
Özen acaba 'Komedi daha çok iş yapar, çok kazanırım' diye mi düşünüyor? Jet-ski ile 14 saat kaybolmanın, sinema değeri ne olabilir ki? Millet 40 gün okyanusun ortasında kalınca bile film çekmiyor yahu!
Ben yine de vatandaşlık görevimi yerine getireyim: Sevgili Özen, bu filmi çekersen, daha çok espri konusu olma tehlikesiyle karşılaşabilirsin. İyi düşün; az çok bir hayran kitlen var, bir de onları kaybetme.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN