MEVLÜT TEZEL
MEVLÜT TEZEL

Sinan Akçıl'ın 'Dev Dalga'sı

Sinan Akçıl'ın 'Dev Dalga' adlı şarkısı için çektiği klibi izledim.
Şarkı güzel ve duygusal; kırık kalplerin dilinden düşmez.
Yalnız 'Dev Dalga' ismiyle, şarkı arasında bir bağ kuramadım. Vermek istenen mesaj nedir? Nasıl bir dev dalga bu? Klipte Starbucks bardaklarını tokuşturan iki sevgili var, bir de kızın patronu rolündeki Erkan Petekkaya...
Klibin genelinde Sinan Akçıl; kızla atlıkarıncaya biniyor, yunusların arasında yüzüyor. Ama Petekkaya da arada kızın yanağından makas alıyor, uzun uzun süzüyor. Final ise tam bir Yeşilçam klasiği; araba çarpıyor, kız ölüyor. Sinan Akçıl yerinden kıpırdamıyor, Petekkaya ise kızın yanına koşuyor, sarılıyor... Son sahnede ise kız kafede oturan Akçıl'a bakıyor.
Klipte bir '6. His' etkisi mi yaratmaya çalışmışlar acaba?
Gerçekte Sinan Akçıl yok muydu, paralel evrenden mi geldi, anlamadım. İki erkek de aynı kıza mı aşıktı yoksa? Diğer anlamadığım nokta ise; yunusların klipte işi ne? Şarkının konusu ve temasıyla bir alakası yok.
Şirinlik olsun diye koymuşlar belli ama nerede sanatçı duyarlılığı? Tüm dünyada yunus parkları kapatılsın diye kampanyalar düzenleniyor. Şarkıdaki hüzün; türlü işkencelerle havuzlarda tutulan yunusların yanında gerçekçi durmamış.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN