Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sigarayla savaşta ikinci dönemin başladığını, Sabah'tan Safure Cantürk imzalı haberden öğrendik. Cantürk'ü kutlarım; önemli bir habere imza atmış. Sağlık Bakanlığı'nın hazırladığı yeni taslak uyarınca; çocuk parklarında ve hastane bahçelerinde sigara içmenin yasak olması yerinde bir karar.
Çocukları ne zaman parka götürsem, aynen şu tabloyla karşılaşıyorum: Onlarca çocuk kaydıraktan kayıp salıncağa biniyor ama ebeveynleri, onları sigara tüttürerek izliyor. Sadece ebeveynler olsa iyi; gençler, yetişkinler, tinerciler, köpek sahipleri, kısaca herkes çocuk parklarında sigara tüttürüyor.

AVM ÖNÜ YASAK!

Tabii yasa çıkarmakla iş bitmiyor; nasıl uygulanacağı da önemli! Yasa tasarısının en tartışmalı maddesi ise; alışveriş merkezi, sinema ve tiyatro gibi mekanların girişlerinde sigara içiminin engellenmesi için pasif etkilenim mesafesi tespit edilecek. Bu mesafe ne kadar olacak? 100 metre mi? AVM'lerin içinde zaten sigara içilmiyor, bir de dışarısı da yasaklanırsa AVM'ler bu işten zarar görür.
Tabii ki bizler birey olarak AVM'leri düşünecek değiliz. Önce sağlık gelir.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN